Genel Haberler

Beykent Üniversitesi Süper Lig’deki ilk maçında galip

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nca İzmir Ege Üniversitesi’nde düzenlenen Voleybol GNÇ Sporfest Süper Ligi Erkekler Şampiyonası 18 Mayıs 2022 yapılan karşılaşmalarla başladı.

Son 2 yılda üst, üste 2 kez Avrupa Şampiyonu olan İstanbul Beykent Üniversitesi B Grubu’nda yaptığı ilk maçta İstanbul Gedik Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-0 (25-17, 25-21 ve 25-23) mağlup etti ve şampiyonaya galibiyetle başladı. Günün diğer karşılaşmasında da İstanbul Aydın Üniversitesi Marmara Üniversitesi’ni 3-1 mağlup etti. A Grubu’nda da Haliç Üniversitesi Gazi Üniversitesi’ni 3-0, Ege Üniversitesi de Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ni 3-2 yendi.

ŞAMPİYONA 2 GRUPTA 10 TAKIMLA YAPILMAKTA!

Şampiyona A ve B grupları olmak üzere 10 takımla yapılmakta. A Grubu’nda 1- Ankara Gazi Üniversitesi, 2- İzmir Ege Üniversitesi, 3- Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, 4- İstanbul Haliç Üniversitesi ve 5- Giresun Üniversitesi, B Grubu’nda da 1- İstanbul Beykent Üniversitesi, 2- İstanbul Aydın Üniversitesi, 3- İstanbul Gedik Üniversitesi, 4- İstanbul Marmara Üniversitesi ve 5-  Gaziantep Üniversitesi şampiyonluk mücadelesi veriyor.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ GEDİK ÜNİVERSİTESİ KARŞISINDA ZORLANMADI!

Altı sporcusu milli takımlarda olup şampiyonaya 7 sporcu ile eksik kadroyla katılan İstanbul Beykent Üniversitesi İstanbul Gedik Üniversitesi karşısında maça iyi başladı. Köşe oyuncuları Erenhan ve Fatih Uslu ile etkili servis atıp rakibin manşetlerini bozan Beykent sert smaçlarla smaçlarıyla da sayıları buldu. İlk seti de zorlanmadan 25-17 aldı.

BEYKENT ÜNİVERSİTE 2. SETİ DE ALIP SET SKORUNU 2-0’A TAŞIDI!

İlk seti rahat kazanan Beykent Üniversitesi, ikinci sete de hızlı başladı. Takım halinde iyi bir oyun ortaya kodu. Libero Fatih Yörümez iyi manşetler aldı. Pasör Mustafa aldığı pasların dağıtımı iyi yaptı. Orta oyuncuları Fatih Murat ve Tuğberk yerinde blok yaptı. Rakibin hücumlarını kesti. Pasör çaprazı Batuhan ve smaçörleri de sayıları buldu. Beykent bu seti de 25-21 aldı. Set skorunda da 2-0 öne geçti.

ÜÇÜNCÜ SETİ DE ALAN BEYKENT MAÇI DA KAZANMASINI BİLDİ!

İlk 2 seti almanın morali ile sahaya çıkan İstanbul Beykent Üniversitesi üçüncü sette de başarılı oyununu sürdürdü. Gedik üniversitesi ara, ara sayı farkını azaltsa da Beykent Üniversitesi takım halinde oyunuyla bu seti de 25-23 alıp sahadan 3-0 ayrıldı. Böylece şampiyonaya galibiyet ile başlamış oldu.

ANTRENÖR BARIŞ SÜMEN: “EKSİK KADRO İLE MÜCADELE EDİYORUZ.”

Sporcularının altısının milli takımlarda oldukları için 7 sporcuyla şampiyonaya eksik kadro ile katıldıklarını belirten İstanbul Beykent Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen,”. İlk maçımızda İstanbul Gedik Üniversitesini 3-0 mağlup ettik. Yarın ezeli rakibimiz İstanbul Aydın Üniversitesiyle karşılaşacağız. Zor bir maç olacak. Yine de kazanmaya çalışacağız. Federasyonların şampiyonaları aynı tarihlere getirmesiyle bu sorunları her yıl yaşıyoruz. Buna federasyonların bir çözüm bulmaları gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu