Genel HaberlerManşet

68. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde Voleybola 3 Ödül

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan “68. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni görkemli bir geceyle Wolkwagen Arena’da gerçekleştirildi.

Geceye Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oktay, Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Demirören, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu katılım sağladı.

Otokoç 2. El Voleybolun Güvenilir Eli Ödülü: Simge Aköz

Ödülü açıklayan Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, “94 yıldır değer yaratıyoruz. Otokoç İkinci El Markamızla uzun süredir sporcu ve sporcuyu destekliyoruz. Kadının yanında olmak için sosyal sorumluluk projesi yaptık. Kadının önünde engel olan cam tavanları kaldırmak için duyarlılık oluşturmaya çalıştık. Biz yola Kadın Milli Takımımız’ın güvenilir eli olarak çıktık. Her zaman sporun ve sporcunun destekçisi olmaya devam edeceğiz. Otokoç 2. El Voleybolun Güvenilir Eli Ödülü bu yıl Simge Aköz’ün” dedi.

Eczacıbaşı Dynavit forması giyen başarılı voleybolcu, duygularını şöyle dile getirdi: “Takım arkadaşlarım adına bu ödülü alıyorum. Umarım bu ödül, başarmaktan korkmayacak, bizi takip eden insanlara umut veren bir ödül olur. İnanılmaz güzel destekler alıyoruz. Başarıya bizler öncülük ediyoruz.

“AXA Sigorta Yılın Antrenörü: Giovanni Giudetti

Başarılı antrenör yılın antrenörü ödülünü aldıktan sonra şöyle konuştu: “Herkes bizi görüyor. Buz dağının ucunu görüyor. Altta çok önemli organizasyon var. Genç kadınların başarılarını kutlarım.”

Yılın Takımı: A Milli Kadın Voleybol Takımı

Ödülü takdim eden Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Marifet iltifata tabidir. Milliyet ailesini tebrik ediyorum. Türk sporu iyi yolda. Olimpiyatlarda bunu gördük. Tüm spor ailesini tebrik ediyorum. Yeni başarılar Türk sporunun olacak. Bu noktada sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Osman Aşkın Bak, ödülü TVF Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a takdim etti. Kaptan Simge Aköz “Türkiye’nin güçlü kadınlarını temsil ettiğimiz için çok mutluyuz. Umarız başarının devamı gelir” dedi.

Üstündağ ise “Dile kolay, 68 yıl. Demirören ailesine teşekkür ediyorum. Yarın büyük derbi var. Vakıfbank-Fenerbahçe maçı. 1 Türk takımı Şampiyonlar Ligi’nde final oynayacak Bu büyük bir gurur. Bu güzel yürekli kızlarımızı cani gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu