Efeler LigiLiglerManşet

7 Yıllık Emeğin Karşılığı ve Buruk Gurur…

Solhan Spor: – Fenerbahçe HDI Sigorta:
Salon: Karşıyaka Spor Salonu
Hakemler: İsmail Yıldırım, Gürhan Gül/Gözlemci: Ahmet Çelik
Tarih, saat: 2 Kasım Pazartesi, 13.00
Yayın: TRT Spor2

Bingöl’ün Solhan ilçesi voleybol salonlarında gösterdiği müthiş mücadele ile hedefi olan Efeler Ligi’ne daha çıkmadan bile Türkiye’nin voleybol gündemindeki yerini almayı başarmıştı.

Bir lise takımından 1 lira aidatla kurulmuş spor kulübü haline gelen ve 7 sene sonunda en büyük hayalleri olan Efeler Ligi’ne yükselmeyi başararak adeta tarih yazdılar. Efeler Ligi’ne kadar geçtikleri yolda en büyük hayalleri Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi, Arkas Spor’u, Halkbank’ı, Ziraat Bankkart takımlarını Solhan’a getirmekti.

Geçen sezon, Yarı Final etabını yenilgisiz lider tamamladıkları halde Coronavirüs pandemisi sebebiyle Final etabı oynamamış ve Efeler Ligi’ne davet yolu ile katılarak hayallarinin büyük bir bölümünü gerçekleştirmişti Solhan Spor.
En önemli hedeflerinden biri olan Galatasaray ve Fenerbahçe gibi Türk sporuna her alanda adını yazdırmış takımları Solhan’da ağırlama konusunda da Covid-19 etkisini göstermiş ve 1 Ekim’de ligin 6. haftasında Galatasaray ile yapacakları karşılaşma ertelenmişti. Ama ligin 13. Haftasında konuk edecekleri bir dev takım için şehirde heyecanla birlikte buruk bir gurur vardı.
Öncelikle maçlarını Solhan Spor Salonu’nda oynayamamak, ardından Bingöl Karşıyaka Spor Salonu’ndaki bu mücadelenin pandemi süreci sebebiyle seyircisiz oynanacak olması Solhan Sporluları üzüyordu.
İşte bu anda maçın TRT  Spor2 kanalından yayınlanacak olması üzüntüyü bir nebze de olsa hafifletse de, şu ana kadar Efeler Ligi’nde forma reklamı ve canlı yayın olmasına rağmen reklam panolarına reklam alamayan tek takımı olmalarının ise üzüntüsünü tarif etmeleri mümkün değildi. Oysa Efeler Ligi’ne çıktıklarında bir çok kurum ve kuruluş bu başarıdan övgü ile bahsederek kendi reklamlarını yapmışlardı.

Hatta ‘Bir forma da sen al’ kampanyası bile rağbet görmemiş, yeşil beyazlı kulübün başkanı Ziya Sözen bu durumu bir basın açıklaması ile tüm voleybol camiasına duyurmuştu!

Bir voleybol severe olarak, 7 senede böyle bir başarı öyküsünü gerçekleştiren Solhan Spor’a destek olmak için kimin, neyi beklediğini gerçekten merak ediyoruz!

Sadece hatırlatmak istiyoruz: Başka Solhan Spor yok!

Voleybol Aktüel

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu