Efeler LigiManşet

8. Kupasını müzesine götüren Arkas Spor’da hedef 9. kupa

Voleybolda ülkemize ve İzmir’e ilkleri yaştan Arkas Spor, tarihindeki 8. önemli kupayı Sivas’ta kaldırdı. 4 lig, 3 Kupa Voley ve bir Avrupa Challenge Cup şampiyonluğu yaşayan İzmir ekibi yeni hedefini lig şampiyonluğu olarak belirledi.

Sivas’taki AXA Sigorta Kupa Voley’de önce Ziraat Bankkart’ı ardından finalde Galatasaray HDI Sigorta’yı mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Arkas Spor, İzmir’e 3. kez bu kupayı getirmenin mutluluğunu yaşarken tarihinin 8. şampiyonluğunu elde etti. Daha önce 2006, 2007, 2013 ve 2015 yıllarında 4 kez lig şampiyonluğuna ulaşan mavi-beyazlı ekip 2009 yılında da Avrupa Challenge Cup’u ülkemize getiren ilk kulüp olmuştu. Kupa Voley’i 2009 ve 2011’den sonra bu yıl da kaldıran Arkas Spor kupa koleksiyonunu 8’e çıkarmış oldu.

Arkas Spor’un başarılı çalıştırıcısı Glenn Hoag, final karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada çok mutlu olduğunu, çok zorluklardan geçerek bu kupaya ulaştıklarını söyledi. Hoag, “Sakatlıklar, yenilgiler yaşadık ama mücadeleyi asla bırakmadık. Tüm takım olarak hedefe çok iyi kilitlendik ve başarı için savaştık. Burutay takıma sonradan katıldı ve bize destek oldu, kaptan Ulaş çok iyi liderlik yaptı. Takım olarak iyi odaklandık ve hiç düşmedik” yorumunu yaptı.

Turnuva öncesi ne olursa olsun iyi bir voleybol seyrettirmek istediklerini ve bunu başardıklarını söyleyen Takım Kaptanı Ulaş Kıyak, “Gerçekten çok sevinçliyim. Uzun zamandır kupa hasreti çeken Arkas Spor’un, benim geldiğim ilk senede takım olarak bu hasrete son verdiğimiz için çok mutluyum. Yönetimin, arkadaşlarımın, hocalarımın eline, emeğine, yüreğine sağlık” dedi. Sivas’tan bugün dönen Arkas Spor kafilesi 19 Nisan Salı günü düzenlenecek törenle şampiyonluk kupasını Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas ve Arkas Spor Kulüp As Başkanı Bernard Arkas’a takdim edecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu