Uncategorized

A whistle with…” Online Oturum Serisi Sona Erdi

Yaklaşık elli Portekizli hakem, “… ile ıslık” serisinin son bölümünü takip etti. Bu kez organizasyon İskoçyalı Alexander ‘Sandy’ Steel tarafından düzenlendi. “Referee Hub” uygulanmasından ve koordinasyonundan sorumlu olan  Steel, 1989’dan bu yana FIVB Oyun Kuralları Komisyonu ve altı Olimpiyat Oyunlarının Hakem Komitesi üyesidir. 2017’den beri çevrimiçi FIVB Geliştirme Merkezi’nden sorumludur ve bu nedenle bu atölye, video konferanstan sonra Portekizli hakemlere birçok ilginçler sağladı.

FPV (Portekiz Voleybol Federasyonu) Hakem Komisyonu Başkanı Avelino Azevedo, oturumun sonucundan memnun kaldı: “Bu, başka bir mükemmel video konferanstı, çünkü konuşmacı, dünyadaki sporun yönetiminden sorumlu kuruluşla birlikte çalıştığı 31 yıldır gösterdiği gibi, en yetkin ve deneyimli FIVB yetkililerinden biri idi. Hakem Merkezi e-öğrenimindeki liderliği sayesinde, Portekizli hakemlere gerçek öğrenme olanaklarının sadece bir tık uzaklıkta olduğunu göstermek mümkün oldu, bu da hakemlik becerilerinin kişisel gelişimine izin veriyor. Ayrıca oyunun kurallarının nasıl yorumlanabileceğini ne tür kaynakların mevcut olduğunu ve her birinin görevlendirirken karşılaştığınız farklı durumlarla başa çıkmada nasıl yardımcı olabileceğini anlamak için bir fırsattı. ”

Programdaki önceki konuşmacılar arasında Avrupa Hakem Komisyonu Sekreteri (ERC) Sırbistan’dan Zorica Bjelic, İspanyol uluslararası hakem Susana Maria Rodriguez Jativa, FIVB Hakemliği ve Oyun Komisyonu Kuralları Sekreteri olan José Casanova da vardı. Daha yakın zamanlarda, Portekizli hakemler ünlü Brezilyalı uluslararası hakem Paulo Turci, İspanyol uluslararası Plaj Voleybolu hakemi Jose Maria Padron, FIVB Hakemlik ve Oyun Kuralları Kuralları üyesi Brezilyalı Elzir Martins bunlar arasında idi.

Steel’in ev sahipliği yaptığı atölye, Bay Azevedo’nun deneyimlerden çok sayıda pozitif çektiği “Islık……” sloganı altında dizide sekizinci oldu. Tokyo 2020 Olimpiyatlarına katılacaklarının gösterdiği gibi, son üç ayda mükemmellik konuklarıyla sekiz oturum gerçekleştirdik. Portekizli hakemler için büyük önem taşıyan bilgi ve deneyimi paylaşmak için eşi görülmemiş bir fırsattı. Bu deneyimi, Portekizli uluslararası hakemler tarafından yönlendirilen oyun casebook analiz oturumları, hakemlerimizin sürekli eğitim süreci ile, önümüzdeki sezon için çalışmamızı yeniden şekillendirmemize yardımcı olacak, daha da büyük olmasını sağlamak için hazırlamak ve başlatmak için kullanacağız. hakemlerimizin performans ve evriminde verimlilik ve kalite ”dedi.

FPV Eğitim Departmanı, ulusal ve uluslararası hakemlik düzeyini yükseltmek için bir fırsat olarak uluslararası yarışmaların bulunmamasına yol açan koronavirüs krizinin uyguladığı mola kullanarak bu programa da katkıda bulunmuş, böylece yapıcı ve pedagojik bir şekilde katkıda bulunmuştur. Portekiz’de Voleybol ve Plaj Voleybolu’nun geliştirilmesi ve daha da geliştirilmesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu