Para Volley

ABD Tokyo’da Kadınlar Voleybolda Üçleme Yaptı

Dünyanın 1 Numarası olan ABD Oturarak Voleybol Takımı, Paralimpik Oyunlarında yalnızca üst üste beşinci madalyasını ve art arda ikinci altını hedeflemekle kalmayacak, aynı zamanda Amerikalı kadınlara eşi görülmemiş bir Tokyo üçlüsü kazandıracaktı.

ABD Takımı, Olimpiyat Oyunlarında kadınların salon voleybolu ve kadın plaj voleybolu altın madalyalarını zaten kazanmıştı ve böylece bir kadın oturarak voleybolunda aldıkları altın madalya ile üçlemeyi tamamladı.

Kadınlar 2004 yılından beri Paralimpiklerde spor yapmaya başladığından beri, ABD takımı her olimpiyatta podyuma çıktı. Atina’da bronz, Pekin ve Londra’da gümüş ve ardından Rio’da altın madalya kazandılar. Takım, 2016 yılında, “En İyi Paralimpik Takımı” seçildi.Tokyo kadrosundaki 12 oyuncunun sekizi 2016 ABD Paralimpik takımında yer almıştı.
Lora Webster beşinci Olimpiyat Oyunlarında oynadı ve iki kişilik oynadığını söylenebilir.
Bir ay önce orta oyuncu dördüncü çocuğuna hamile olduğunu açıkladı. 26 Ağustos’ta 35 yaşına girecek.

“Ailem ve @usav_sitting_wnt beni desteklerken altın hedefi aynı kaldı” dedi. “Bu bebek sadece yolculuk için yanımdaydı.”

Katie Holloway, Heather Erickson ve Nichole Millage dördüncü Oyunlarında yer alırlarken, Monique (Burkland) Matthews ve Kaleo Kanahelo Maclay üçüncü kez Paralimpik sporcusu oldular.
Whitney Dosty, Emma Schieck, Jillian Williams ve Annie Flood ilk kez Tokyo’da Paralimpik Oyunlarına katıldılar..

Antrenör Bill Hamiter, “Gücümüz hücumumuz oldu ve olmaya da devam ediyor” dedi. “Ama servis çizgisinden de oldukça iyiyiz. Bunlar bizim için iyiye işarettir.”

Karen Rosen

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu