DünyaManşet

ABD’de Kadınlar Pro Ligi Şekilleniyor

Athletes Unlimited, salonda kadın voleybol liginin lansmanı ve tüm yıldızlara yönelik bir danışma kurulu oluşturulmasıyla profesyonel sporları yeniden keşfetme planlarının genişletildiğini duyurdu.

ABD’deki tek profesyonel salon kadın voleybol ligi olan Athletes Unlimited Volleyball, Şubat 2021’de başlayacak. Bu, resmi olarak çok çeşitli stratejik danışmanlık hizmetleri de sunacak olan ABD Voleybolu tarafından onaylandı. Ligde bir sezonda tüm maçlar tek bir mekanda oynanacak ve ABD Milli Takımı üyeleri, başarılı profesyonel oyuncular ve son NCAA mezunları da dahil olmak üzere dünyanın en iyi 48 oyuncusuna sahip olacak.

Athletes Unlimited, ilk üç imzasını ABD Milli Takımı üyeleri Jordan Larson, Foluke Akinradewo ve Molly McCage’e attırdı. Larson ve Akinradewo, ABD Milli Takımı ile iki kez Olimpiyat madalyası aldı. Larson iki kez ABD Salon Yılın Voleybol Oyuncusu seçildi ve Akinradewo yaygın olarak dünyanın en iyi orta oyuncularından biri olarak kabul ediliyor. ABD Milli Takımı eski orta oyuncusu olan McCage, Texas Üniversitesi’nin tüm zamanların blok yardımcı lideridir. Her üç oyuncu da hangi oyuncuların birinci sezon için katılmaya davet edileceğini belirleyecek ve lig kural ve politikalarını belirlemeye yardımcı olacak bir grup olan Sporcu Voleybol Oyuncu Danışma Kurulu’na katılacak. Ayrıca Jordan Sporcular Danışma Kurulu’nda da görev yapacak.

Athletes Unlimited CEO’su ve Co, “Büyüyen profesyonel spor ligleri ağımızı genişletmek için ABD Voleyboluyla ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz ve Jordan, Foluke ve Molly’nin oyuncu güdümlü ligimizi oluşturma çabalarına liderlik etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi Jon Patricof. “Voleybol, ABD’deki en hızlı büyüyen sporlardan biri ve daha hızlı oyun, dinamik takımlar ve bir sonraki seviye rekabet ve katılım modelimize mükemmel uyum sağlıyor.”

Athletes Unlimited ligleri, sporculara ve hayranlara sporun benzersiz ve yoğun bir versiyonunu getirmek için bir dizi yenilik sunacak. Bireysel sporcular, takım kazançlarına ve bireysel performansa göre puan kazanır ve takım sporlarında şampiyon olurlar. Her oyunda puan kazanılabilir ve skor tablosu sürekli değişir. Buna ek olarak, takımlar her hafta değişecek, sıralamadaki en iyi dört sporcu kaptanlık yapıyor ve takımlarını hazırlıyor.

ABD Voleybol CEO’su Jamie Davis, “Olağanüstü voleybol sporcularımıza ABD’de kapalı bir sezon oynama fırsatı vermek, sporumuz ve hayranlarımız için bir oyun değiştirici olacak,” dedi.

Athletes Unlimited, ayrıca spor, iş dünyası ve eğlenceden yüksek profilli katılımcılardan oluşan Danışma Kurulunu açıkladı. Üyeler içerisinde; ABD Kadınlar Ulusal Futbol Takımı ikonu Abby Wambach; iki kez NBA şampiyonu ve girişimci Kevin Durant; Otuz Beş Girişim kurucu ortağı Rich Kleiman; Grand Slam şampiyonu ve eski dünya bir numaralı tenis yıldızı Caroline Wozniacki; ESPN yayıncısı ve dört kez ilk takım All-American softball yıldızı Jessica Mendoza; iki kez Olimpik madalya sahibi ve ABD Kadınlar Ulusal Voleybol takımının kaptanı Jordan Larson; ABD Kadın Voleybol Milli Takım Baş Antrenörü Karch Kiraly; Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi ve dört kez Olimpiyat yaşamış olan Angela Ruggiero ve eski oyuncu ve eski Birleşik Devletler Tenis Birliği Başkanı Katrina Adams. Athletes Unlimited Danışma Kurulu, stratejik tavsiyeler sunacak ve mülk büyüdükçe kurumun en iyi uygulamaları sürdürmesine yardımcı olacaktır.

“Athletes Unlimited sporculara benzeri görülmemiş bir yönetişim sağlayan ve onlara kariyerlerini daha da büyütme fırsatı veren profesyonel sporlara yenilikçi bir yaklaşım sunuyor ”dedi. “Hem oyuncularımız hem de taraftarlarımız için liglerimizi geliştirmek için eski bir sporcu ve TV spor yorumcusu olarak deneyimlerimi paylaşmayı umuyorum.”

“Daha etkileyici bir birey grubunun rehberlik ve desteğe güvenmesini talep edemedik. Zaten çok değerli oldular ve misyonumuza bağlılıkları ilham verici, ”dedi. Kurucu Ortak Jonathan Soros.

Athletes Unlimited’in büyümesi, dünyadaki spor etkinliklerinin iptal edildiği veya ertelendiği bir zamana denk geliyor. Patricof, “Önümüzdeki zorlukların farkındayız,” dedi. “Daha önce geliştirdiğimiz yeniliklerin çoğu tam olarak diğer liglerin pandemi sırasında rekabet etmek için aradığı fikirler.”

Tazminat taahhüdü, Athletes Unlimited’ın takım sporlarındaki geleneksel sahiplik modelini yükseltme ve sporcular ile ligleri arasındaki ilişkiyi değiştirme hareketiyle tutarlıdır. Şirketteki yatırımcılar finansal dönüşlerinde sınırlandırılacak, böylece sporcular lig başarılı oldukça daha fazla kar elde edecek ve sporcular şirket yönetimine katılacaklar. Soros, “Sporcularımız, ayak izlerini takip eden oyuncular için yaratmaya yardımcı oldukları uzun vadeli değeri paylaşmayı hak eden yol göstericilerdir” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu