DünyaManşetMilli Takımlar

Açılış töreninde bayrağımızı Eda Erdem taşıyacaktı ancak…

Tüm voleybol sevenlerin merakla beklediği ve gerçekleşmesine yürekten inandığı 2020 Tokyo Olimpiyat açılış töreninde Türk Bayrağını taşıması ile ilgili olarak Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklama şöyle:

Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızı gururla temsil edecek olan kaptanımız Eda Erdem Dündar, Olimpiyat Oyunları açılış töreninde bayrağımızı taşıma görevini üstlenecekti. Ancak, Japonya seyahati sırasında uçakta çıkan pozitif vaka sebebiyle, bazı oyuncularımız ile birlikte kaptanımız Eda Erdem Dündar da daha hafif koşulları olan soft karantinaya alınmıştır. Bu süreçte milli takımımız, antrenmanlarına devam etmiş, her gün PCR testi olmuş, herhangi bir olumsuzluk yaşamaksızın Olimpiyat Köyü’ne yerleşmiştir.
Olimpiyat Oyunları kitapçığında, izole edilmiş ya da hafif karantinada olduğu değerlendirilen kişilerin; açılış törenine katılmalarına izin verilmeyeceği belirtildiğinden, kaptanımız açılış töreninde bayrağımızı taşıma görevini yerine getiremeyecektir.
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, konuyla ilgili şunları aktardı: “Sevgili kaptanımız Eda Erdem Dündar’ın yaşadığı bu talihsiz olaydan dolayı çok üzgünüz. Ülkemizin, bayrağımızın voleybol ile temsil edilecek olmasından çok gurur duyuyorduk. Fakat bu durum moralimizi bozmayacak, ülkemizi sahada en iyi şekilde temsil edeceğiz.“

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu