Genel HaberlerManşet

Adis: ‘İtalya’da oynamak isterim’

Bosna Hersek doğumlu milli voleybolcumuz Adis Lagumdzija, FANATİK’E özel açıklamalarda bulundu. Ömer Faruk Acun’un sunduğu Karantina Voleybol programına konuk olan başarılı smaçör İtalya iddialarından milli takıma ve karantina günlerini nasıl geçirdiğine dair birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu.

Milli voleybolcumuz  Adis Lagumdzija, Karantina Voleybol programına konuk oldu. İzmir’in Arkas Spor takımında oynayan Bosna Hersek doğumlu başarılı smaçör, birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu. İşte Adis Lagumdzija’nın öne çıkan açıklamaları:

ADIS LAGUMDZIJA KARANTİNADA NELER YAPIYOR?

”Erken uyanmaya alışmıştık anca çok erken kalkmıyoruz artık çünkü sabahları bir programımız olmuyor. Akşam yemeklerimi yapıyorum Kitap okuyorum, bir şeyler çözüyorum gün öyle geçiyor. Akşam 18.00-19.00 gibi spor yapıyorum bir buçuk saat filan. Bilgisayar oyunu oynuyorum.”

MİLLİ TAKIM…

”2014 Kasım’da vatandaşlığı aldım. İlk başta 18 yaşından küçük olduğum için bir süreç vardı. 2 yıl sürdü. 2014’ten beri milli takımdayım. Hepsinde oynadım. İki yıl üst üste 3 milli takımda oynadığımda oldu. Bu sene sadece A Milli Takım vardı. O beni çok rahatlattı. Tek bir hedefe yoğunlaştım. ”

ADINI İTALYAN BASININDA GÖRÜYORUZ. NELER SÖYLEMEK İSTERSİN?

”Benim Arkasspor ile üç yıllık sözleşmem vardı. Bu sene son senem. Kulübüm istediğim her şeyi, imkanı sağlıyor. Türkiye’nin en iyi kulüplerinden birisi diyebilirim. Kendi kulübümden ve yurt dışından gelen teklifler var. Ama corona virüs salgını var her yerde. Bu yüzden hiçbir şey belli değil. Benim yurt dışına gitme ihtimalim var tabii. Türkiye’de kalmak istersem de Arkas Spor’da kalmak isterim. Yurt dışı hayalim var. İtalya’da oynamak isterim. Voleybol İtalya’da, ABD’de oynanan NBA gibi. ”

SENCE LİGLERİN AKIBETİ NE OLACAK?

”Liglerin akıbeti konusunda, neyin nasıl olacağı konusunda pek bir fikrim yok. TVF’den bize gelen bir haber yok. Biz sadece hazır olmaya çalışıyoruz. Lig devam ederse hazırlanmamız için bir süre verilir. 1-2 hafta antrenman sürecinden sonra bence devam edilebilir. Federasyonun en doğru kararı vereceğini umuyorum. ”

BİR FİLM VE BİR KİTAP ÖNERİSİ ALABİLİR MİYİZ SENDEN?

”Şuan Game of Thrones kitaplarını okuyorum. Bunu önerebilirim. Genelde dizi izliyorum. La Casa de Papel’i öneririm. Film olarak Will Smith – Umudunu Kaybetme’yi öneriyorum. ”

KARANTİNA SÜRECİ İÇİN YENİ BİR HOBİ ÖNERSEN NE ÖNERİRDİN?

”Kitap okumak ve oyun oynamanın dışında yeni bir hobi önermem gerekirse Sudoku önerebilirim. Bu aralar çok oynuyorum. ”

BUNALDIĞIN DÖNEMLERDE NELER YAPIYORSUN?

”Çok bunaldığım söylenemez. Sitede oturuyorum. Site içerisinde yürüyorum ya da balkona çıkıyorum hava alıyorum. Bunlar beni rahatlatan şeyler. ”

MİLLİ TAKIM HEDEFLERİ KONUSUNDA YÖNETİCİLERLE GÖRÜŞTÜN MÜ?

Milli Takım ile alakalı hiçbir durumdan haberimiz yok. Altın Lig oynanacak mı bilmiyoruz. Bizim bir hedefimiz vardı; Altın Ligi’nden oynayıp Challenge Kupası’na gitmek. Bir de Avrupa Elemesi vardı zaten en önemlisi o. Grubumuzda Bosna Hersek vardı. Şuan her şey CEV’e bağlı. CEV ne derse herkes onu bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu