Plaj Voleybolu

Alex Ranghieri geri döndü

Alex Ranghieri, uzun süreli uluslararası kariyere sahip elit bir İtalyan Plaj Voleybolu oyuncusu. Üç altın madalya kazandı ve FIVB Dünya Turu’nda birçok kez ilk on içerisinde yer aldı.2015 yılında Klagenfurt’ta düzenlenen Avrupa Şampiyonasında gümüş madalya aldı ve bir yıl sonra Rio Olimpiyat Oyunlarında eski ortağı Adrian Carambula ile dokuzuncu sırayı elde etti.  

Ranghieri, salon voleybol yaşam tarzına son verdikten sonra plaj voleybolu oynamaya başladı. “Ben bir voleybol oyuncusuydum, ama plaj voleybolu oynamaya başladığımda, bu spor hakkında çok özel bir his duydum. Hayatınızı, kendi ülkenizde yukarı ve aşağı seyahat etmek ve kapalı mekanlarda maç oynamak yerine, dünyayı dolaşarak ve zamanınızı bir kumsalda geçirerek harcamak daha iyi”diyor.

Pordenone’dan 33 yaşındaki oyuncu, özellikle basketbol ve futbol gibi diğer sporları da sever, ancak plaj voleybolu her zaman önce gelir. Sakatlık ve diğer birçok sorundan kurtulan Ranghieri, bu kez uluslararası rekabete yeni katılan yeni ortağı Daniele Sablone ile yavaş yavaş spora geri dönüyor. Buna rağmen, yeni kurulan İtalyan tandeminin gelecek için büyük planları var: “Yaşadığım her şeyden sonra, sadece daha güçlü olmak istiyorum. Birincisi, Avrupa ve Dünya sıralamamızı iyileştirmemiz gerekiyor ve eğer 2021’de gerçekleşeceklerse Olimpiyat Oyunlarına katılmayı umuyoruz. Hedef bu. ”

Koronavirüs krizi, sporcular da dahil olmak üzere, sonuç olarak rekabet edemeyen herkesi etkiledi ve bu nedenle, birçoğu programlarını ve rutinlerini ayarlamak zorunda kaldı. Alex değişime aldırmadı: “Ressam oldum, bir şeyler yaptım ve eşyalarımı temizlemeye başladım. Çok meşguldüm. Garajımda çalıştım ve ailemle çok zaman geçirerek bir dizi barbekü düzenledim. Genellikle anları sevdiklerimle paylaşmak için pek fazla fırsat bulamıyorum, çünkü her zaman evden 7.000 km uzaklığa kadar farklı noktalara seyahat ediyorum, bu yüzden onlarla daha fazla zaman geçirebildiğim için mutluydum ”diyor Alex.

Ranghieri tekrar Plaj Voleybolu’na odaklanmak için geri dönmüş olsa da, gelecekte de başka şeyler yapmaya devam etmeyi planlıyor. “Kız arkadaşımla zaman geçirmeyi seviyorum ve motokros, yokuş aşağı ve kano yapmayı seviyorum. Yüksek adrenalin aktivitelerini severim. Ayrıca ev satın almayı ve gayrimenkul işine yatırım yapmayı da seviyorum. Çok çaba harcıyor ama beni mutlu ediyor ”diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.