Avrupa

Allianz MTV STUTTGART Cansu ile birlikte ABD’li pasöre güveniyor

Alman Şampiyonu Cansu’nun yanına ABD’li pasörü de kadrosuna kattı

Birlikte bir takım oluşturmak için, koçların ve yönetimin yapması gereken çok şey var: video izlemek, oyuncularla konuşmak, menajerleri ile görüşmek vb.
Genellikle bu stresli dönem, oyuncuların ilk kez bir araya geldiği ve yeni sezon için hazırlıkların başladığı zaman sona erer. Ya da o zaman bile devam eder.
Allianz MTV STUTTGART bu sezon oyuncularıyla ilgili birkaç problemle mücadele ediyor ve bu 2020 CEV Şampiyonlar Ligi grup aşamasında seyahatlerine başlamadan önce bile sürüyor.
Kulübün sadece 11 yıllık tarihinde ilk ulusal şampiyonluğu elde etmek Allianz MTV STUTTGART’ın oyuncuları, çalışanları ve taraftarları için, özellikle de üst üste beşinci kez final oynadıktan sonra unutulmaz bir an oldu. Dahası, geçen yıl CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline yükseldiler ve altın madalya kazanan Igor Gorgonzola, NOVARA’ya kaybettiler.
Bir sonraki sezonun kadrosu uzun zaman önce planlanmıştı. Sportif Direktörü Kim Renkema, etrafındaki ekibi oluşturabileceği uluslararası tecrübeli bir pasör arıyordu. Geçtiğimiz yaz dönemini milli takım ile geçiren ve Almanya ile birlikte ilk EuroVolley tecrübesini yaşamış olan genç ve yetenekli Pia Kästner için mükemmel bir alternatif olacaktı.
Ancak diğer tüm mevkiler doldurulduktan ve kulüp yeni sezon için tüm listeyi Ağustos ayında yayınlamak üzereyken sorun başladı. Ulusal takımla oynadığı 311 maçla ve on yıldan uzun bir süredir CEV Şampiyonlar Ligi tecrübesiyle çok deneyimli bir pasör olan Kathleen Weiss, imza attı ancak aniden sözleşmesinin feshedilmesini istedi. 35 yaşındaki oyuncu, saha dışında kariyer yapmak için bir fırsat bulmuş ve bu şansı kullanmak istemişti. Antrenör Athanasopoulos iki hafta sonra tüm oyuncuları gelecek sezon hazırlığına hazırlamaya davet etti.
Sezon başlamadan tam olarak saatler önce, Allianz MTV STUTTGART pasörünü elinden kaçırmıştı. Antrenör Athanasopoulos ve Renkema telefon görüşmeleri yaptı, videolar izledi ve transfer pazarını dikkatli bir şekilde kontrol etti. İki hafta sonra kulüp, STUTTGART’a katılan ilk Türk oyuncu olan Cansu Aydınoğulları’nı açıkladı. Cansu, hayatına başka bir macera eklemeye çok hevesliydi: Aydınoğulları çok iddialı bir şekilde “Ailemden ve arkadaşlarımdan kupalar ve madalyalar kazanmak için ayrıldım” dedi.
EuroVolley’nin sona ermesinden sonra, en son eksik oyuncular da Stuttgart’a gelmeye başladı, ancak Pia Kästner’in dönüşüyle yönetim bir sorunla karşı karşıya kaldı. Sırt ağrısının ciddi bir sakatlıktan kaynaklandığı ortaya çıktı. Kästner birkaç ay oynayamayacaktı.
Yine, STUTTGART bir pasöre ihtiyaç duyuyordu. Yine, sezon başlamasına rağmen, personel planlaması yeniden başlamak zorunda kaldı. Birkaç gün önce, 1 Kasım’da Allianz MTV STUTTGART, ABD’den Ainise Havili ile sözleşme imzaladı. Sonunda pasör sorunu çözümlendi. Sonunda yönetim arkasına yaslanıp rahatlayabilirdi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu