Alman Rakibi CEV Cup’tan çekildi ve Galatasaray tur atladı

0
96

Ülkemizi 2021 Kadınlar CEV Cup’ta temsil eden Galatasaray HDI Sigorta’nın 8’li Final Etabındaki rakibi Alman SC Potsdam takımı, önceki gün yapılan testler sonunda oyuncularında Covid-10 pozitif vakasına rastlanması ile kupadan çekildiğini CEV’ e iletti.
Böylelikle Galatsaray, 26 Ocak 2021 Salı günü ev sahibi olacağı 8’li ve 4’lü Final Etabı organizasyonunda ilk maçı hükmen kazandı.

Temsilcimizin rakibi 8’li Final Etabının diğer maçı olan Nova KBM Branik MARIBOR (Slovenya)  DRESDNER SC (Almanya) karşılaşmasında belli olacak. Alman takımının İstanbul’a gelip gelmeyeceği tam olarak netlik kazanmasa da her iki takımında İstanbul’da konaklama yapacağı otelde rezervasyon yaptıkları öğrenildi. Ancak Almanya’daki kaynaklarımız, Dresdner takımının son anda İstanbul’a gelmekten vaz geçebileceğini bildirmekteler.

Hatırlanacağı gibi Galatasaray’ın ev sahipliğinde 8 Aralık 2020 tarihinde oynanması gereken maçlar her iki alman takımının da Covid-19 riski sebebiyle İstanbul’a gelmekten son anda vaz geçmeleri sebebiyle CEV tarafından 26 Ocak 2021 tarihine ertelenmişti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here