Altı Farklı Partner İle On Beş Yarı Final

0
16

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu bir sezonda 10’dan fazla etkinlik düzenlemeye başladığında, iki Brezilyalı çift uluslararası devreyi domine etti – Roberto Lopes / Franco Neto ve Ze Marco de Melo / Emanuel Rego .

Franco 54. doğum gününü kutlayacak ve 13’ü 1993’ten 1996’ya kadar kendisi ve Roberto Lopes için olmak üzere 16 altın madalya üreten kariyerini yansıtacak.

22’si boyunca 51 podyum yerleştirme, 65 final dört bitiş ve 90 çeyrek final maçıyla 172 Dünya Turu etkinliğinde yarışan Franco, “Bu yıl salgın ve doğum günüm hafta içi olduğundan, büyük planlar yapmadım” dedi. sezon kariyeri. “Büyük olasılıkla karım Suelen ve oğlum Bruno ile evde kalacağım ve akşam yemeği ısmarlayıp birlikte kutlayacağız.”

Franco, Dünya Turu madalyalarında tüm zamanların yedinci sırada yer alıyor ve yarı finalde Brezilya’dan diğer beş oyuncunun (Emanuel Rego, Ricardo Santos, Alison Cerutti, Ze Marco de Melo ve Marcio Araujo) ve Amerikalı Phil Dalhausser’in arkasında bulunuyor. Franco ve Roberto Lopes, Emanuel / Ricardo (58) ve Dalhausser / Todd Rogers’ın (40) ardından takım podyum yerleştirmelerinde (31) üçüncü sırada bulunuyor.

Uluslararası kariyeri 2011’de sona erdikten sonra Franco, “2017’ye kadar Brezilya Federasyonu plaj voleybolu bölümünde çalıştığını söyledi. Bir yıl izin aldım ve 2018’de burada Rio de Janeiro’da bir eyalet temsilcisi ile çalışmaya başladım. O seçildi ve asistanı olarak işe alındım. Şu anda, Şubat ayında yapılacak seçimlerle Rio de Janeiro Eyalet Voleybol Federasyonu başkanlığına da aday oluyorum. Spor ve politikadaki en büyük tutkularımdan ikisini uzlaştırabildiğim için şimdi kendimi şanslı hissediyorum ve hayatımdaki tüm etkisi için spora gerçekten geri vermek istiyorum. ”

Franco, kariyerindeki unutulmaz anlara gelince, “Bazıları var. Birincisi, Roberto ve ben 1993’te Dünya Turu etkinliğini kazanan ilk Brezilya takımı olduğumuzda. Atlanta 1996 Olimpiyatları’nda oynamak ve 1999 Pan-Amerikan Oyunlarında bronz madalya kazanmak da gerçekten özeldi. Dört Brezilya şampiyonluğu kazanmak (1993, 1999, 2004 ve 2007) unutulmazdı ve 1998-2000 yılları arasında Amerikan yurtiçi turnesinde (AVP) oynayabilmek, aynı zamanda bir oyuncu ve bir kişi olarak gelişmeme yardımcı oldu. ”

Franco, altı farklı partnerle 15 kez yarı finale yükselirken iki galibiyet, sekiz final ve 13 ilk üç finalle 39 AVP yarışmasında yarıştı. Franco ve Roberto Lopes, dört saniye ve üçte dört ile 22 kez Amerikan iç hat turunda yarıştı. Brezilyalı çift ayrıca ülkelerinin yurtiçi tur unvanlarını iki kez kazandı (1993 ve 1999).

Kariyeri boyunca oynadığı en iyi üç oyuncu sorulduğunda, Franco “uzun bir kariyere sahip olduğu ve birkaç harika oyuncuyla oynayabildiği için şanslı olduğunu söyledi. Emanuel, kazandığı her şey ve kararlılığı için listemin başında. Hem blokçu hem de defans oyuncusu olarak en iyiler arasındaydı ve spordaki hayallerinin peşinden gitmek için memleketini geride bırakmakta tereddüt etmedi. Ricardo (Santos), gördüğüm en eksiksiz oyunculardan biri ve kazanılacak her şeyi kazanmanın yanı sıra, aynı zamanda harika bir insan. Ve Roberto her beceride tekniğiyle olağanüstü biriydi, onun 15 yıldır yanımda olması, yaptığım yere gelmem için büyük bir ilham kaynağıydı. ”

Hem ralli (2001’den günümüze) hem de yan puanlama (1987-2000) dönemlerinde oynayan Franco, “İnsanlar bana bu soruyu çok soruyor ve her zaman başarılı olmak için gerekenlere sahip olduğum için şanslı olduğumu söylüyorum. her iki sistem. Side-out sistemi, oyunculardan fiziksel açıdan çok şey talep ediyordu ve o zamanlar gençtim, oldukça iyi idare edebiliyordum. Ralli sistemi devreye girdiğinde ve saha küçüldüğünde, plaj voleybolu daha çok zihinsel bir oyun haline geldi ve o zamanlar daha deneyimli ve olgundum, bu da bana yardımcı oldu. Dürüst olmak gerekirse birini veya diğerini tercih etmiyorum, sanırım oyundaki herhangi bir değişikliğe uyum sağlamaya hazırdım. ”

Roberto Lopes ile olan başarısına gelince, Franco, “İki ana faktöre bağlıydı: Her zaman aynı hedeflere sahiptik ve birbirimize saygı duyduk. Birlikte olduğumuz 15 yıl boyunca elbette anlaşmazlıklarımız ve zor anlarımız oldu, ancak aynı şeyi istediğimizi bildiğimiz ve her zaman birbirimize saygı duyduğumuz için birlikte kalmayı ve ilerlemeye devam etmeyi başardık. Ayrıca, yaptığımız gibi güçlü bir başlangıç yapmanın, temelde ortaklığımızın ilk yıllarında memleketimiz Fortaleza’da oynadığımız her turnuvayı kazanmanın tüm Ceará eyaletini geride bıraktığını ve tüm nesilde güçlü bir etki bıraktığını düşünüyorum. ”

En sevdiği Dünya Turu etkinliklerine gelince, Franco “Brezilya’da oynamak her zaman özeldi ve Fortaleza’da daha da fazlasıydı. Orada iki etkinlik kazanmalıydık ve bunu ailelerimizin ve hayranlarımızın önünde yapmak paha biçilemezdi. Klagenfurt aynı zamanda harika bir turnuvaydı, gerçekten orada bir parti gibi görünüyordu. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here