Plaj Voleybolu

VİDEO HABER: Altın Madalyanın Anlamını Çok İyi Bilen Bir Çift

Alexander Brouwer ve Robert Meeuwsen plaj voleybolu taraftarlarına, Tokyo 2020’deki altın madalyanın kendileri için ne anlama geldiğini iyi bildiklerini açıkladı ve aşağıda izleyebileceğiniz bir Facebook Soru-Cevap bölümünde sorularını yanıtladı.
Hollandalı çift Rio de Janeiro 2016’da bronz madalya kazandılar. 23 Temmuz – 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Oyunlar’daki yerlerini henüz garantilememiş olsalar da, FIVB Olimpiyat Sıralamasında yedinci sırada yer aldıkları için hak kazanmış durumdalar ve 13 Haziran 2021’de ilk 15 ülke için bir yer kazanmış durumdalar.
Brouwer ve Meeuwsen, Shiokaze Park’ta podyuma çıkmanın ne anlama geldiğini iyi biliyorlar.
2013 yılında, sezonu FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu çeyrek finaline daha mütevazı bir şekilde başlamış olan Mazury 2013 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak sezona başladılar. Bunu yapmak, Hollanda Olimpiyat Komitesi’nin bir sonraki fon seviyesine hak kazanacakları anlamına geliyordu.
“Altın madalya sizi yıllardır kitaplara koyacak,” dedi Meeuwsen. “Plaj voleybolunda olan harika isimlere bakarsanız, hepsi altın madalya kazandı ve bu yüzden insanlar bu kadar iyi başardıklarını düşünüyorlar.
“Her şeyi kazanabilirsiniz, ancak büyük turnuvalarda başarılı olmazsanız bu hala insanların hatırladığı bir şeydir.”
Brouwer ve Meeuwsen, 2016 Olimpiyat Oyunlarından altı ay önce gelen Rio 2016 4-Star’da olduğu gibi Tokyo 2020 Test Etkinliği olarak hizmet veren 2019 Tokyo 4 Yıldızlı Dünya Turu etkinliğinde bronz madalya kazandı.
Rio 2016’da ikili, Copacabana Plajı’ndaki yarı finallerde sonunda Olimpiyat şampiyonu Brezilyalı Alison Cerutti ve Bruno Schmidt’e yenildi.
Rus Konstantin Semenov ve Viacheslav Krasilnikov’u 2-0 (23-21, 22-20) yenerek Olimpiyat madalyası kazanan ilk Hollanda takımı oldular.
Brouwer, kariyerinde en sevdiği anıyı sorduğunda, 10.000 veya 11.000 Brezilyalı taraftarın Alison ve Bruno için çıldırdığı Olimpiyat Oyunları yarı finalinde, dedi.
“Ailelerimiz tribündeydi, ama tüm tezahürat Brezilya hayranlarından olduğundan onları duymak imkansızdı. Bence en özel çevre ve plaj voleybolu oynamak için özel bir yerdi. ”Tartışılan diğer konular arasında güçlü bir blokör olmanın ne olduğu, kit çantalarında neler olduğu ve hangi takımın sahada en fazla soruna neden olduğu vardı.
Olimpiyat altın madalyasının yanı sıra, ikili İsviçre Alplerinde gerçekleşen Gstaad 5-Star olan favori turnuvasında altın kazanmayı hedefliyor.
2019’da orada gümüş kazandılar ve bronzla bitirdiler, ancak bir Gstaad altın madalyası onların kazanmasını bekliyor.
“Gstaad çok eşsiz bir yer ve en özel yerlerden biri,” dedi Meeuwsen. “Cenevre’ye uçuyorsun ve dağlardan mekiği alıyorsun ve bu zaten böyle bir manzara.”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu