Dünya

Amaç Güney Amerika’nın En İyisi Olmak

Brezilya, Arjantin ve Peru voleybol söz konusu olduğunda geleneksel olarak Güney Amerika’daki en güçlü kadın milli takımları olmuştur. Ancak Margarita Martinez, Kolombiya’nın bunu yakında değiştirmek istediğini söyledi.

25 yaşındaki pasör çaprazı, ülkenin kıta düzeyindeki son gelişiminden oldukça memnun ve ülkesi şu anda dünyada 19. sırada, ayrıca Güney Amerika voleybolunun zirvesine çıkmak için iddialı bir plan var.

Kolombiya, 2016 yılı sonunda ülkesinin Gençlik ve Genç milli takımlarıyla 15 yılı aşkın bir süre çalıştıktan sonra devralan Brezilya antrenörü Antonio Rizola tarafından yönetiliyor.

“Belki başkaları için gerçekçi görünmüyor, ama hedefimiz Güney Amerika’daki en iyi takım olmak,” dedi dışarıdaki vurucu Puro Voley ile yaptığı röportajda. “Rizola ile ilk tanıştığımızda, Brezilya’yı yenebileceğimizi düşünüp düşünmediğini sordum. Kimse nasıl cevap vereceğini bilmiyordu ve yapabileceğimize inanmazsak yanlış yerde olduğumuzu söyledi. Onunla her gün antrenman yaparken, çok çalıştığımız zaman bizim lehimize şeyler olduğunu görüyoruz, o zaman neden bu tür bir hırs olmamalı? ”

Kolombiyalılar Rizola’nın gelişinden bu yana cesaret verici ilerleme işaretleri gösterdiler. En iyi sonuçlarının bir kısmını uluslararası düzeyde elde etmesine rağmen, Kolombiya kıta seviyesinde yükselmeye gözünü çevirdi.

Genç takım 2018’de Güney Amerika Oyunlarını kazandı ve 2017 ve 2019’da Güney Amerika Şampiyonası’nın arka arkaya gümüş madalya kazandı. Bununla birlikte, 2019 Pan-Amerikan Oyunlarında kazanmaları, yarı finallerde Brezilya’yı yenmeleri, Peru’nun üzerinde yer almaları ve Güney Amerika’daki ikinci en iyi takımın yeri için Arjantin’le yakın mücadeleleri bu amaçlarını güçlendiren hususlardı.

Tüm oyun kariyerini Fransa’da geçiren Martinez, “Getirdiği zihniyet değişikliği bizim için bir fark yarattı” dedi. “Bize çalışmak ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için çok fazla güven ve destek verdi. Açıkça onunla teknik ve taktik olarak geliştik, ancak zihinsel yönü en çok etkisi olan şeydi. Geçmişte, Arjantin veya Peru oynamaya gittiğimizde, bu ülkelerin voleyboldaki tarihi nedeniyle onları yenebileceğimize gerçekten inanmadık. Ama şimdi değişti. Kendi tarihimizi yazabileceğimizi biliyoruz. ”

Martinez, bu tarihin sonraki bölümlerinin nasıl görünmesini istediğini tam olarak biliyor. Güney Amerika’ya hükmetme hedefine ulaşmak için, Kolombiyalılar oyunlarını uluslararası sahnede bir sonraki seviyeye götürmeleri gerektiğini çok iyi biliyorlar.

Takım Tokyo Olimpiyatları için kalifikasyonu kaçırdı, ancak vites değiştirdi ve süreçlerinin bir sonraki adımlarına odaklandı ve bu da önümüzdeki döngünün Paris 2024 Olimpiyatlarına götürecek en önemli etkinliklerine katılmayı içeriyor.

“Paris’e uzun bir yol olacak” diye onayladı. “Büyümenin ve oraya ulaşmanın en iyi yolu büyük turnuvalarda oynamak. Dünya Şampiyonalarına katılabilmek veya ilk kez Voleybol Milletler Ligi’nde oynamak ve dünyanın en iyi takımlarıyla karşılaşmak bir rüya olurdu. Amaç her zaman yaptığımızdan daha iyisini yapmaktır. Birkaç yıl içinde ilk Pan-Amerikan Oyunlarımızda madalya kazanabileceğimizi düşünmedik … ama başardık. Dolayısıyla, çok çalışırsak hiçbir şey ulaşılamaz değil. ”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu