ManşetSultanlar Ligi

Ana Cristina en az 1 ay daha yok

Brezilya Milli Takımı ile yaptığı antrenmanda sakatlanan ve yaz aylarını tedavi süreciyle geçiren Ana’nın tedavisinde büyük aşama kaydedildi.

Alessandro Garotta’nın haberine göre; Ana Cristina iyileşme yolunda ilerleme kaydediyor. Gelecek 1 ay içerisinde sahalara dönecek. Zıplamaya ve takımla birlikte çalışmalara başladı, henüz 6’ya 6 antrenman yapmıyor.

Brezilyalı sporcu, Ağustos ayında ameliyat sonrasındaki süreç hakkında şunları söylemişti: “Gelen daveti büyük bir heyecanla aldım. Fizyoterapim ve spor salonum var, tam ihtiyacım olan şey bu. Her şeyi planlı bir rutin içinde ve teknik heyet eşliğinde yapıyoruz.

İyileşmenin en önemli anındayım, yani geçiş evresindeyim. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce tekrar yürümeye başladım. Kaslarımı güçlendirmenin, spora dönmenin ve ameliyattan sonra kaybettiğim kas kütlesini geri kazanmanın zamanı geldi. Sahada antrenmana başlamak için hala bir yolum var. Bu yavaş bir süreç, ancak iyileşmenin her aşamasını çok dikkatli bir şekilde yapmak önemlidir.”

Kaynak: skorer

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu