1. LigKadınlarLigler

Anadolu Üniversitesi’nin kararı şok etkisi yarattı

36 yıl önce kurulan ve  Eskişehir ile Türk sporuna bir çok milli sporcu ve antrenör kazandıran Anadolu Üniversitesinde Kadın voleybol takımını kapatma kararı aldı.
Bu şok karar, camiada büyük tepki topladı.
Sporseverler Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’dan alınan bu kararı değiştirmesini bekliyor.

Voleybol Aktüel olarak yaptığımız incelemede Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü’nün faaliyetlerini sürdürebilmesi için gereken maddi kaynağın daha önceki dönemlerde geldiği yöntemin artık gerçekleşemeyecek olması sebebiyle faaliyetlerine son vermek durumunda kaldığını gördük.
Görünen o ki, Eskişehir’de firmaların, sivil toplum kuruluşlarının ve voleybol camiasının desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç var.
Türk Voleybol tarihinde önemli bir yere sahip Eskişehir ilimizin çok daha üst liglerde temsilinin gerektiğine olan inancımızla ildeki tüm firma ve voleybol camiasının desteği ile bu önemli spor kulübümüzün yaşaması mümkün görülüyor.

İnancımız, 36 yıl önce kurulan Eskişehir ve Türk sporuna bir çok milli sporcu ve antrenör kazandıran Anadolu Üniversitesi’nde bu sürecin en kısa sürede atlatılması ve kulübün voleybolumuza hizmet etmeye devam edecek olmasıdır.

Voleybol Aktüel

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu