Genel Haberler

Anarkulova Yeteneklerini Başarıya Dönüştürüyor

Kazakistanllı Sana Anarkulova, eğitim geçmişine bakıldığında, hayatta kolaylıkla farklı bir yol izleyebilir ve bir demiryolu inşaat mühendisi olabilirdi. Ancak başarı, tatmin ve kendini başarı getiren başka bir yol seçti. Ve o bir voleybol sporcusu haline geliyordu.

 

“Kazak Ulaştırma ve Haberleşme Akademisi’nden demiryolu mühendisliği ve inşaatı bölümünden mezun oldum.

Sporcu olmayan bir ailede doğdum ama hepimiz büyük spor hayranlarıyız. Beni voleybola getiren aslında ağabeyim oldu. ”

Anarkulova, rol model olmadan voleybol oynamaya başlamasına rağmen, bir gün onu ülkesinin en iyisi yapan yetenekleri ile hiçbir zaman pes etmedi.

 

Yol boyunca pek çok zorluk yaşadım ama bugüne kadar spora katılmama engel olmadılar. Motivasyonum her geçen gün kendimi geliştirmek ve kazanmak.

“Birçok sporcunun motivasyon, sabır, tutku ve kazanma arzusu gibi özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Bunlar oynamaktan edindiğiniz güçlü yönlerdir. Spor karakter oluşturur ve hedeflerinize ulaşmak için hayatta bir savaşçı olmanız gerekir. ”

Anarkulova, vaktini voleybol oynamak ve ailesiyle vakit geçirmek arasında bölüyor.

“Profesyonel spor çok zamanımı alıyor, bu yüzden boş zamanım olduğunda kendimi aileme, kocama ve oğluma adıyorum.”

Saha dışındaki nazik ve sevgi dolu doğası, sahadaki güçlü ve kararlı imajıyla tam bir tezat oluşturuyor. Şu anda Kazakistan’ın lider oyuncusu ve ulusunun en üst düzey turnuvalarda oynayarak başarı yolunda ilerlemesine yardımcı oldu.

“İlk turnuvam 2008’deki FIVB Voleybol Dünya Grand Prix’iydi. Üç haftalık bir turdu ve inanılmaz bir deneyimdi. İlk karşılaşmadaki performansımı en sonuncusu ile karşılaştırdığımda, voleybol sahasında çok fazla deneyim ve güven kazandığımı kesin olarak biliyorum.

“2010’da Japonya’daki Dünya Şampiyonasında oynadığımı hatırlıyorum. Bu benim ilk Dünya Şampiyonamdı. Benim için o zamanlar benim gibi genç bir oyuncu için büyük bir sorumluluk ve önemli bir turnuvaydı.

“Aldığım en önemli başarılardan biri Asya Oyunları’nda bronz madalya oldu. Ekibimiz için çok unutulmaz ve çok önemli bir sonuçtu. Gelecekteki hedeflere gelince, takımımın hedefi ve aynı zamanda Olimpiyat oyunlarında oynamak benim kişisel hedefim. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu