Dünya

Anderron Ve Russell Ödülü Paylaştı

Matt Anderson ve Aaron Russell, USA Volleyball tarafından 2019 Yılın Erkek Voleybol Oyuncusu olarak ortaklaşa seçildi. Anderson ve Russell, ABD erkek takımının 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde gümüş ve FIVB Voleybol Erkekler Dünya Kupası’nda bronz madalya kazanan oyuncu grubunun önemli parçalarıydı.

İkisi de, Ağustos 2019’da Hollanda’da üç eleme maçını da kazanan ABD takımının Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılmasına yardımcı oldu.

2019 yılında, Anderson 268 sayı ile ABD takımının skorda liderliğini yaparken Russell 223 sayı ile bu alanda ikinci sırada yer aldı.

Anderson bu ödülü altıncı kez kazanırken (2012, 2013, 2014, 2015, 2018), bu Russell için bir ilk oldu.

Russell, “Matt, önemli durumlarda her zaman bizim için büyük bir rol oynadı ve bu yaz farklı değildi” dedi. “Takım kariyeri boyunca çok değiştiği için ekibin en çok ihtiyaç duyduğu şeye adapte olmasına hayranım.”

Anderson’a göre, Aaron Hollanda’daki Olimpiyat Eleme turnuvasında büyük bir performans gösterdi. “Ayrıca başka bir zorlu ve uzun Dünya Kupası’nda sağlam bir şekilde oynadı.”

Her iki oyuncu da sakatlıklarını 2020 sezonunun en büyük mücadelesi olarak gösterdi. Russell, VNL ön turunun çoğunu diz sakatlığı nedeni ile kaçırdı, takım arkadaşları Taylor Sander ve Thomas Jaeschke de geçen yıl omuz sakatlıkları yaşadılar.

“Bence daha büyük rolleri üstlenen oyuncular harika bir iş çıkardı,” dedi Russell. “Bir bakıma bu, bir takım olarak derinliğimizi büyütme programımız için gerçekten iyiydi.”

Anderson, “Bu yüzden her zaman yaptığımızı yapmaya çalışıyoruz” dedi. “Böylece en kısa sürede değişikliklere alışmaya çalışabiliriz.”

Her ikisi de 2020’de Olimpiyat deneyimlerini Tokyo’ya taşımayı dört gözle bekliyor.

İki kez Olimpiyatlarda mücadele etmiş olan Anderson, “Her Olimpik deneyim bazı yönlerden farklı, bazı yönlerden ise aynı” dedi. “İyileşmeye başlamak ve sadece birkaç saat önce olanlardan kurtulmak için onu unutmak bir sonraki rakibe geçip eşleşmeme izin verecek. Bir Olimpiyat Oyunları ile birlikte gelen her şeyin büyük ölçeğiyle uğraşmak, ilk rodeom olmamakla birlikte başka bir şey. ”

“Rio’daki ilk maçlardan önce gergin olduğumu hatırlıyorum,” dedi Russell, aynı zamanda olimpiyatlarda olmaktan da memnundu. “Bu kadar önemli bir organizasyonda iyi oynayamayacağımdan endişeliydim. Ama ilk tura 0-2 ile başladıktan sonra, zihniyetim değişmek zorunda kaldı. Kendime bu Olimpiyat maçları ile diğer maçlar arasındaki tek farkın ilgi miktarı olduğunu söyledim. ”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu