Genel Haberler

Antrenörden ırkçı sporculara ihraç!

Bir Kadın Kolej baş antrenörü, oyuncuların sosyal medya hesaplarında ırkçı yorumları gördükten sonra bu sporcuları oyuncu listesinden çıkarıyor.

Kadın Lacrosse Takımı Antrenörü Jess Smith, oyuncularını çevrimiçi olarak aktif olarak takip etmediğini söyledi, ancak bir sporcu takımlarının Twitter hesabını veya Instagram hesabını takip ederse  onları izliyor.

Smith, bu hafta ırkçı olarak tanımladığı çeşitli sosyal medya yayınları gördüğünü ve bunun aşağıdaki tweet’i göndermesine neden olduğunu söyledi:

Smith, Twitter’da yaptığı açıklamada, ” Oyuncu seçiminde  oyuncuların sosyal medya hesaplarını kontrol etmek için çok fazla zaman harcamıyoruz, bu çok zaman alıyor. Ama şu anda devam eden durumda insanların nerede durduğunu bilmek gerçekten önemli, bu yüzden sadece kontrol etmek istediğimizde ve bazı saldırıları veri tabanımızdan, sosyal medya akışlarımızdan çıkarmamıza neden olan oldukça saldırgan bazı şeyler gördüm, çünkü orada ortaya koydukları görüşler açıkça bu programın kültürüyle örtüşmüyordu. ”

Smith, Instagram’daki “rahatsız edici” yorumları nedeniyle oyuncu alım listesinden toplam üç oyuncuyu çıkardığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu