Avrupa

Antrenörler Coronavirüse Karşı Tek Ses

Bu son birkaç gün, yeni Coronavirüsün yayılmasını engellemek için Avrupa genelinde getirilen karantina önlemleriyle nasıl başa çıktıklarını bilmek için çok sayıda oyuncu ile konuştuk. Bir başka ilginç perspektif de evde kalan ve takımlarını geliştirmek için çalışamayan koçlardan geliyor. Portekiz Voleybol Federasyonu yakın zamanda milli takımları için çalışan bir takım koçlarla bir video konferans görüşmesi düzenledi ve hepsinin insanların bu zorlu zamanlarla başa çıkmak için ne yapmaları gerektiğini söyleyecek bir şeyleri vardı.

“Bu virüse, bu COVID-19’a mümkün olan en iyi şekilde saldıracağız. Bunun hayatımızın saldırısı haline gelmesini sağlayacağız ve bu oyunu kazanacağız. Bunun olacağından eminim! Birlikte bu durumun üstesinden gelebileceğiz ve yakında tekrar birlikte olacağız, böylece birbirimizi tekrar kucaklayabiliriz ”dedi. EuroVolley 2019 Men’de Portekiz Takımının yönetiminde olan Hugo Silva.

“Şu anda profesyonel bir şampiyona yapıyoruz ve profesyonel bir şampiyonluk olduğu için her gün önemlidir. Eğer rakibimize saygı duymazsak ve virüsün yayılmasını kontrol altına almak ve bunun üstesinden gelmek için her gün birlikte çalışmazsak, yenilgi kesinlikle çok olacaktır, ”diye ekledi, şimdi milli takımda çalışan eski yıldız oyuncu João José.

“Dünya tarihi son derece kritik bir dönemden geçiyor ve bu kesinlikle anılarımızda sonsuza dek kalacak. Bu aşamada, COVID-19 en büyük rakibimiz ve kazanmak için oyun planı evde kalmak, ”diyor reşit olmayan erkeklerin milli takımlarına koçluk yapan Nuno Pereira.

“Şu anda hepimiz bir şampiyonaya katılıyoruz; hepimiz çok zorlu bir rakibe karşı oynadığımız aynı takıma mensubuz. Portekizlilerin fedakârlık yapma kabiliyetimiz ve dayanıklılığımızla, bu büyük savaşta şampiyon olarak büyük kazananlar olarak ortaya çıkabileceğimize inanıyorum. ”diyor kadınlara koçluk yapan Rui Pedro Silva.

“Tüm Portekiz halkını tebrik etmek istiyorum çünkü olağanüstü hal kurallarına uymak açısından örnek olduk ve yalnızca bu savaşı kazanabileceğiz” dedi. Plaj Voleybolu milli takımlarının teknik direktörü Ricardo Rocha.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu