Genel HaberlerManşet

Arkas Spor Avrupa İkincisi

Tarihte Bugün serimizde 13 Mart tarihinde gerçekleşen olayları sizlerle paylaşacağız.

13 Mart 2011 – Arkas Avrupa İkincisi
İzmir’de 2009’da oynanan dörtlü finalde GM Capital Erkekler Avrupa Challenge Kupası’nı müzesine götüren ve Türkiye’de erkek voleybol takımları arasında bir ilki yaşatan Arkas Spor, bu sezon finale yükseldiği aynı kupada, mutlu sona ulaşamadı.
2010-2011 sezonunda GM Capital Erkekler Avrupa Challenge Kupası’nı Arkas Spor’u rövanş maçında 3-2 mağlup eden İtalya’dan Lube Banca Marche takımı kazandı. İtalyan ekibi ilk karşılaşmayı da 3-0 galip tamamlamıştı.
Karşılaşmayı 3-2 galip bitiren Lube Banca Marche, Arkas Spor’u her iki maçta da mağlup ederek, 2010-2011 sezonunda GM Capital Erkekler Avrupa Challenge Kupası’nın sahibi oldu.
Müsabakayı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Avrupa Voleybol Konfederasyonu Başkanvekili Jan Hronek de izledi.
Karşılaşmadan önce Japonya’daki depremde ölenler için saygı duruşunda bulunuldu.
Salon: Atatürk
Hakemler: Evgeny Makshanov (Rusya), Gad Eizikovits (İsrail)
Arkas Spor: Burak, Agamez, Bravo, Emin, Hüseyin, Burutay (Nuri, Bülent, Ceyhun, Mezsaros, Ahmet)
Lube Banca Marche: Savani, Stankovic, Omrcen, Conte, Podrascanin, Vermiglio (Paparoni, Martino, Van Walle, Lampariello, Marchiani)
Setler: 22-25, 25-20, 33-31, 19-25, 13-15
Süre: 136 dakika (30, 26, 41, 23, 16)
13 Mart 2011 – İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nun temeli atıldı
49 yıllığına kiralanan Atatürk Voleybol Salonu’nun yenilenme çalışması için bugün İzmir’de temel atma töreni düzenlendi.
Tarihi mimarisi nedeniyle yıkılamayan Atatürk Salonu resterasyondan geçirilerek voleybol kompleksi haline gelecek.
Avrupa Şampiyonası Finallerinin yapılabilmesi için, gerekli asgari seyirci kapasitesinin 5 bin kişi, asgari müsabaka alanının da 40×26,5 metre olması gerekliliğinden, Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir’in de bu standartlarda bir voleybol salonuna kavuşması için çalışmayı başlattı.
Yapılan temel atma töreninde özel bir kutuya konulan “yadigar metnini” İzmirli Milli Takım ve Arkas oyuncusu Ufuk Minici temele bıraktı.
13 Mart 1954 – Voleybol Hakem Kursu Tamamlandı
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun ilk Genel Sekreteri Orhan Cürdaneli de bu kursu bitirerek aday hakem olmuş…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu