Genel Haberler

Arkas Spor Teknik Direktörü Hoag’ın olimpiyat gururu

Arkas Spor’un başında 10 yıldır önemli başarılara imza atan Glenn Hoag, diğer yandan Kanada Milli Takımı’nın Teknik Direktörü olarak ülkesinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılmasını sağladı. 

Voleybolcu olarak 1992 Barselona Olimpiyatları’nda Kanada Milli Takımı’nın formasını giyen ve olimpiyat oynama başarısı gösteren Hoag, teknik direktörlüğünü yaptığı Kanada Milli Takımı ile 2016 Rio olimpiyatlarında yer alma onurunu da yaşamıştı.

Kanada Milli Takımı tam 24 yıl aradan sonra olimpiyatlara katılma başarısını, bu kez oyuncu değil, teknik direktör olarak görev yapan Hoag önderliğinde yakalamıştı. 

2006-2016 yılları arasında Kanada Erkek Voleybol Milli Takımı Teknik Direktörlüğü’nü kesintisiz olarak 11 yıl sürdüren Hoag, Rio Olimpiyatlarından sonra Kanada Milli Takımı’na veda etmişti.

10 yıldır Arkas Spor’da olan tecrübeli çalıştırıcı, 2019 yılında tekrar Kanada Milli Takımı’nda göreve davet edildi ve Kanada Milli Takımı Hoag’ın yönetiminde Tokyo 2020 biletini almayı bir kez daha başardı. 

Kuzey-Orta Amerika Olimpiyat Oyunları Eleme Grubu’nda Küba, Meksika ve Porto Riko ile karşılaşan ve tüm maçlarını kazanarak olimpiyat vizesi alan Kanada, tecrübeli çalıştırıcısı Glenn Hoag’la 24 Temmuz-9 Ağustos 2020’de Japonya’da bir kez daha olimpiyat sahnesine çıkacak. 

Hoag ile Arkas Spor 2 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası Şampiyonluğu, 1 Avrupa GM Capital Challenge Cup 2.liği kazandı. Ayrıca Arkas Spor; 2012 yılında CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi 4’lü finaline katılmaya hak kazanan ilk erkek Türk takımı unvanını elde etmişti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu