Genel Haberler

Arkas Spor Tesisleri açıldı

Tarihte Bugün köşemizde Arkas Spor’ın 12 yıl önce hizmete açtığı tesis yer alıyor:

8 Şubat 2008
Arkas Spor Tesisleri açıldı

Karşıyaka’nın Örnekköy semtinde yapımı tamamlanan Arkas Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı.

Açılışta konuşan Vali Cahit Kıraç, Arkas ailesinin sanat, kültür ve spor alanı ile denizcilik sektöründe önemli hizmetler verdiğini kaydetti. Yaklaşık 3,5 milyonluk nüfusa sahip İzmir’de bulunan 231 spor tesisiyle 16 spor branşında spor yapmak isteyenlere hizmet verildiğini ifade eden Kıraç, şöyle konuştu: ”Ne yazık ki, bu tesislerin tümünde optimal kullanım bulunmuyor. Dopdolu olması gerekirken, maalesef bunu göremiyoruz. Spor bir yaşam biçimidir. Erkekler voleybolunda Arkas Spor Kulübü 2 yıl üst üste şampiyon oldu. Arkas ailesi ve spor kulübünü hem şampiyonlukları hem de kentimize böyle bir tesis kazandırdıkları için kutluyorum. Kentteki diğer spor kulüplerinin de Arkas Spor gibi başarı yakalamalarını diliyorum. İnşallah bu tesislerden Avrupa şampiyonaları ve olimpiyatlarda bayrağımızı dalgalandıracak sporcular yetişir.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Arkas Spor Kulübü’nün erkekler voleyboluna iki yıl üst üste şampiyon olarak damga vurduğunu hatırlatarak, bayan takımının da ileride aynı başarıya ulaşmasını dileğini seslendirdi.

Göreve geldiğinden bu yana sürekli İzmir’in Süper Lig’de bir takımı bulunmaması konusunun konuşulduğunu gözlemlediğini belirten Kocaoğlu, ”Maalesef profesyonel kulüplerimizde para probleminden çok yönetim problemleri var. Bu kulüplerimiz yönetim anlayışlarına yeni açılımlar getirmeleri, yeni politikalar geliştirmeleri gerekir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu