Sultanlar Ligi

Ataman Güneyligil: “Genç oyuncularımız istediğimiz katkıyı verdiler”

2 Şubat 2020 Pazar günü oynanan Galatasaray HDI Sigorta – Beşiktaş derbisinde, kazanan taraf Galatasaray HDI Sigorta oldu.

Beşiktaş’ın genç kadrosu ile mücadele etmesinden dolayı, Galatasaray HDI Sigorta Baş Antrenörü Ataman Güneyligil de, genç oyuncularına şans verdi.

Maçın sonunda, Ataman Güneyligil, Elifsu Eriçek, Beren Yeşilırmak ve Sezen Keşkekoğlu hem TVF Sosyal Medya Ekibi’ne hem de Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulundu.

Baş Antrenör Ataman Güneyligil, Galatasaray TV’ye maçı şöyle yorumladı: “Bugün tamamıyla rotasyonla başladık. Maça Anthi ile başladık ama 5.-6. sayıda onun yerine Cansu’yu kullandık. Cansu’nun sakatlığı vardı onu iyi gördüm. Beren’in performansı hoşuma gitti. Genç oyuncularımız bize hem antrenmanlarda hem de bütçe olarak destek sağlıyor. Bugün de onlardan gerekli faydayı aldığımızı düşünüyorum. İstediğimiz katkıyı verdiler. Onların mücadelesi istediğimizin de üzerindeydi. Daha iyi olacaklar ama zamana ihtiyaçları var.”

Elifsu Eriçek, maç sonunda TVF Ekibi’ne maçın değerlendirmesini şu ifadelerle yaptı: “Böyle maçlarda biz tecrübe kazanıyoruz. Bizim için çok iyi oluyor. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ederim. Olduğu kadar oynamaya çalıştık. 3-0’lık bir galibiyetle ayrıldık. Üç puan aldık. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”

Elifsu, kulübünün televizyonuna ise “İlk başta kötü başladık sonra toparladık. Biz daha az oynayan tarafız ama bence iyi bir takım oyunu gösterdik. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Beren Yeşilırmak, TVF’nin mikrofonuna derbi maçını şöyle yorumladı: “Öncelikle, zaten bu maçta benim yaşıtlarım olduğu için ben biraz daha rahattım. İyi iş çıkardık bence. Onlar da çok iş çıkardılar tabii ki. Şimdi önümüzdeki maçlara bakacağız, öncelikle Fenerbahçe maçına. Fenerbahçe maçına tam takım iyi hazırlanacağız.”

Beren, A Takım’daki çalışmaları ile ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: “A Takıma geldiğimden beri çok geliştim. Ataman Abi, bana çok büyük katkılar kattı. Bu şekilde devam ediyoruz umarım en iyi yerlere gelirim.”

Son olarak Beren, baş antrenör Ataman Güneyligil ile ilgili görüşlerini “Ataman abi çok iyi bir antrenör ve gençlere şans tanıyan bir antrenör. Çalışmalarıyla, taktiksel anlamda çok iyi bir antrenör. Kendisini çok seviyorum.” sözleri ile ifade etti.

Beren, Galatasaray TV’ye röportajında ise “Benim yaşıtlarım olduğu için maç kolay geçti. Çok güzel bir maçtı. Anlatılmaz yaşanırmış. Çok heyecanlıydım. A takımla ilk tam oynadığım bir maç oldu.” İfadeleri ile maçı değerlendirdi.

Sezen Keşkekoğlu da Galatasaray TV’ye maçı “Böyle maçlarda şans verilmesi bizim için güzel. Güzel geçti maç. 3 puanı 3-0’la aldık. Voleybol camiası olarak Beşiktaş’ın durumu için üzgünüz.” ifadeleri ile değerlendirdi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu