Veteran Voleybolu

Atatürk Veteran Turnuvası, Uluslararası turnuva haline geldi

8-10 Kasım 2019 tarihlerinde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Ege Manisa Veteranlar Turnuvası Atatürk Kupası’na yurt içinden çok sayıda müracaat yapılırken, İran’dan yapılan bir müracaat ile turnuva uluslararası bir hüviyet kazandı.

Ege Manisa Veteranlar Turnuvası Atatürk Kupası katılacak olan bu takım, on yıl önce Tahran veteran antrenörler tarafından kuruldu ve bu tarihten itibaren İran çapında altı turnuvaya katıldı. Tahran turnuvalarında dört kez final oynayıp, ikisinde şampiyon oldu. Ayrıca yine İran’da düzenlenen Ramazan Turnuvasında da altı kez üçüncü olmuş; yurt dışında 2014 ve 2016 yıllarında ABD’de veteran turnuvalarına katılıp her ikisinde de dördüncülük elde eden bu takımın yöneticisi Hüseyni Bey, sekiz İran’da Veteran Voleybol Federasyonu Başkanlığı yapmış ve şimdi ise Tahran Kıdemli Voleybol Komitesi’nin başkanlığını yapıyor.
İranlı şirket Lale Ektaban, sponsorluğunda yurt dışındaki turnuvalara katılan İran temsilcisi, ülkemizdeki turnuvada da yer alacak.   bu takımın
Kadınlarda +31 ve +37, Erkeklerde ise +40, +45, +50, +55 ve +60 yaş kategorilerinde oynanacak maçlar geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan veteran voleybolcular Dr. Ahmet Salih Yıldırım ve Nadir Mehmet Işık Anı Kupası olarak da anılacak.

Kısa bir süre önce Altan Arslan ve bir grup gönüllü tarafından ülkemizde organize edilmeye başlanan Veteran Voleybolu Turnuvaları, Türkiye Voleybol Federasyonu’nın da desteği ile uluslararası nitelikte çok daha fazla sayıda turnuvalar düzenlenerek ülkemizin tanıtım ve spor turizmi bakımından önemli bir yer elde edeceğini görmek en büyük arzumuzdur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.