Avrupa Altın Ligi’ne Katılacak Filenin Efeleri’nin Geniş Kadrosu Açıklandı

0
191

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2021 yılı Milli Takımlar Faaliyetleri kapsamında bu yaz ilk olarak CEV Avrupa Altın Ligi turnuvasında mücadele edecek.

03-21 Mayıs 2021 tarihlerinde Ankara’da, 24-26 Mayıs ve 01-02 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul’da hazırlık kampına girecek olan Millilerimiz, Avrupa Altın Ligi’nde C Grubu’nda Çekya, Belarus ve Portekiz ile mücadele edecek.

Filenin Efeleri, pandemi sebebiyle fanus sistemiyle oynanacak müsabakalarda ilk ayak karşılaşmalarını, 28-30 Mayıs 2021 tarihlerinde Belarus’ta, ikinci ayak karşılaşmalarını ise 4-6 Haziran 2021 tarihlerinde Portekiz’de oynayacak.

Millilerimizin maç programı şu şekilde:

28 Mayıs 2021
TSİ 16.00 Çekya-Türkiye

29 Mayıs 2021
TSİ 16.00 Portekiz-Türkiye

30 Mayıs 2021
TSİ 19.00 Türkiye-Belarus

04 Haziran 2021
TSİ 18.00 Türkiye-Belarus

05 Haziran 2021
TSİ 20.00 Portekiz-Türkiye

06 Haziran 2021
TSİ 17.00 Çekya-Türkiye

Oynanan grup karşılaşmalarının ardından, finallere ev sahipliği yapacak ülke ve 3 grup birincisi final etabına katılmaya hak kazanacak. 2021 CEV Avrupa Altın Ligi Final Etabı, 19-20 Haziran 2021 tarihlerinde Belçika’nın ev sahipliğinde düzenlenecek.

Not: Avrupa Altın Ligi’nin birincisi ve ikincisinin katılacağı FIVB Challenger Kupası, FIVB tarafından pandemi sebebi ile iptal edildi.

Millilerimizin idari ve teknik kadro ile sporcu kadrosu aşağıdaki gibidir.

İDARİ VE TEKNİK KADRO
Kurtaran Mumcu Milli Takımlar Sorumlusu ve Basın Sözcüsü
Semih Oktay Erkek Milli Takımlar Koordinatörü
Aziz Azad Dural Takım Menajeri
Nedim Özbey Başantrenör
Mert Karatop Yardımcı Antrenör
Atilla Öztire Yardımcı Antrenör
Ali Rıza Metin İstatistik Antrenörü
Yunus Ünver Kondisyoner
Aykut Yılmaz Masör
Burak Yılmaz Fizyoterapist
Murat Mert Yücekök Medya Sorumlusu

 

A MİLLİ ERKEK VOLEYBOL TAKIMI KADROSU
NO ADI SOYADI POZİSYONU KULÜBÜ
1 Arslan Ekşi Pasör Ziraat Bankkart
2 Murat Yenipazar Pasör Galatasaray HDI Sigorta
3 Arda Bostan Pasör Bursa B.Şehir Bld.
4 Adis Lagumdzija Pasör Çaprazı Vero Volley Monza
5 Kaan Gürbüz Pasör Çaprazı Altekma
6 Efe Bayram Smaçör Halkbank
7 Baturalp Burak Güngör Smaçör Arkas Spor
8 Yiğit Gülmezoğlu Smaçör Arkas Spor
9 Mirza Lagumdzija Smaçör Arkas Spor
10 Ramazan Efe Mandıracı Smaçör Arkas Spor
11 Mert Matiç Orta Oyuncu Arkas Spor
12 Vahit Emre Savaş Orta Oyuncu Galatasaray HDI Sigorta
13 Doğukan Ulu Orta Oyuncu Galatasaray HDI Sigorta
14 Oğuzhan Karasu Orta Oyuncu Halkbank
15 Bedirhan Bülbül Orta Oyuncu Ziraat Bankkart
16 Ahmet Tümer Orta Oyuncu Altekma
17 Beytullah Hatipoğlu Libero İstanbul BBSK
18 Ahmet Karataş Libero Fenerbahçe HDI Sigorta
19 Caner Ergül Libero Halkbank

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here