AvrupaManşet

Avrupa Kupalarında Rakiplerimiz Belli Oldu

Ülkemizi kadınlar ve erkekler kategorisinde 2022 CEV Cup ve Challenge Cup’da temsil edecek takımlarımızın rakipleri, CEV’in Lüksemburg’ta bulunan Avrupa Yayın Merkezi’nde gerçekleşecek kura çekimi ile belli oldu.

Temsilcilerimizden sadece Eczacıbaşı Dynavit’in rakibi netleşirken, Erkeklerde Spor Toto, Galatasaray HDI Sigorta ve Arkas Spor ile Kadınlarda Nilüfer Belediyespor’un rakipleri bir önceki turda oynanacak maçlar sonunda belli olacak.

Çekilen kura sonunda 2022 CEV Cup ve Challenge Cup’ta yer alan temsilcilerimizin eşleşmeleri şu şekilde:

2022 Erkekler CEV Cup
2022 Erkekler CEV Cup 03/04 numaralı maçın galibi – Spor Toto
2022 Erkekler CEV Cup 31-32 numaralı maçın galibi- Galatasaray HDI Sigorta
2022 CEV Şampiyonlar Ligi elemesi 21/22 numaralı maçın mağlubu – Arkas Spor

CEV Kupası’ndaki diğer temsilcilerimizden Spor Toto, 16’lı Finaller Turu’nda Arkas Spor’un oynayacağı eşleşmeden gelecek takım ile Galatasaray HDI Sigorta’da 16’lı Finaller Turu’nda SWD powervolleys Düren’in oynayacağı eşleşmeden gelecek takım ile karşılaşacak.

2022 Kadınlar CEV Cup
Zeleznicar Lajkovac (Sırbistan) – Eczacıbaşı Dynavit

2022 Kadınlar CEV Challenge Cup
2022 Kadınlar CEV Challenge Cup 11-12 numaralı maçın galibi – Nilüfer Belediyespor
CEV Challenge Kupası kadınlar kategorisindeki temsilcimiz Nilüfer Belediye, 16’lı Finaller Turu’nda SOK Mostar-TK Kaunas VDU eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Balkan Kupası erkekler kategorisindeki temsilcimiz Halkbank şampiyon olması halinde CEV Challenge Kupası 32’li Finaller Turu’nda Bulgaristan’dan Marek Union-Ivkoni Dupnitsa takımı ile eşleşecek.

Kadınlar kategorisindeki temsilcimiz Aydın BBSK ise şampiyon olması halinde CEV Challenge Kupası 32’li Finaller Turu’nda Norveç’in Tromsø takımı ile eşleşecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu