AvrupaManşet

Avrupa Şampiyonası’nda Türk Finali

Polonya’nın LODZ kentinde düzenlenen Üniversite Sporları Birliği EUSA tarafından organize edilen 2022 Avrupa Üniversite Oyunları’nda yarı finale yükselen temsilcilerimiz Beykent Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Erkek Voleybol Takımları finalde birbirlerine rakip oldular.

21 Temmuz Perşembe günün oynanan yarı final maçlarının ilkinde Gazi Üniversitesi, Çekya’nın Masaryk Üniversitesi takımı ile karşılaştı. Temsilcimiz rakibine set vermeden maçı 3-0 kazandı ve adını finale yazdırdı. Karşılaşmanın setleri 25-17, 25-23 ve 25-11 sonuçlandı.

Günün ikinci yarı final maçında ise diğer temsilcimiz Beykent Üniversitesi, Ukrayna’nın Sumy State Üniversitesi takımı ile karşılaştı. Maçtan 3-1’lık galibiyetle ayrılan temsilcimiz, finalde Gazi Üniversitesi’nin rakibi oldu. Karşılaşmanın setleri 25-16, 34-32, 24-26, 25-18 sonuçlandı.

Son iki senedir namağlup şampiyon olan Beykent Üniversitesi, 3. kez namağlup şampiyon olmak için Gazi Üniversitesi ile karşılaşacak..
İki temsilcimiz, 2022 Avrupa Üniversite Oyunları’nda şampiyon olmak için 22 Temmuz Cuma günü TSİ 17.30’da karşılaşacaklar.

Her iki temsilcimize de finalde başarılar dileriz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu