Avrupa Şampiyonu Yirmi Beşinde

0
12

Norveç’ten Christian Sorum için yılda bir fark yaratan ne?

Sorum geçen yıl bu tarihte 24. doğum gününü “Kanarya Adaları’ndaki Tenerife’deki eğitim kampımızda ve Hard Rock Cafe’de yemek yiyen BeachVolley Vikingleri” ile kutladığını söyledi.

Ancak bugün buradaki 25. doğum günü için Sorum, “TVN adlı voleybol lisesinde” olacağını söyledi. Stavanger’den iki saat uzaklıkta (efsanevi FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu sahasının 117 km kuzeyinde) Sauda’da Sand adlı küçük bir yer. ”

Sorum, “doğum günümü takımla kutlayacağım. Bu, havanın 20 ° C daha sıcak olduğu Tenerife’de olmak gibi değil. Ama bu yıl da iyi geçeceğine eminim. Sadece biraz daha soğuk. ”

Sorum, kendisi ve Andres Mol, finalde FIVB dünya şampiyonu Viacheslav Krasilnikov ve Oleg Stoyanovskiy’i yenerek Letonya’daki üçüncü üst üste Avrupa Şampiyonası’nı kazandıkları Eylül ayından bu yana, ekibinin “çok antrenman yaptığını” söyledi. Çoğunlukla spor salonu, ama aynı zamanda biraz topla. ”

Sorum, 2020’de düzenli olarak planlanan tek bir etkinlikte oynamanın takımlarının gelişimine zarar verip vermediği sorulduğunda, “Tabii ki. Oyununuzu geliştirmenin en iyi yolu, en iyi takımlara karşı maç oynamaktır, ancak bu herkes için aynıdır. Geçtiğimiz haftalarda son derece iyi pratik yaptık, bu yüzden şikayet edemeyiz. ”

Sorum, takımının Jurmala’daki Eylül Avrupa Şampiyonası finallerinde Krasilnikov ve Stoyanovskiy ile beş maçta kazandığı üçüncü galibiyetle ilgili olarak, “Ruslara karşı oynamak her zaman eğlencelidir. İlk sette kötü bir başlangıç ​​yaptık, ancak iki sette kazanmayı başardık. Avrupa Şampiyonasını tekrar kazanmak ve şimdi Viacheslav ve Oleg ile başa baş başa çıkmak harika bir duygu. Harika bir takımlar. ”

Tokyo Olimpiyatlarının ertelenmesine gelince, Sorum, “Şu anda olduğu gibi. Olimpiyatlar böyle bir kriz olduğunda en önemli şey değil. Umarım kısa süre içinde her şey daha iyi olur, böylece 2021’de Olimpiyat oyunlarını oynayabiliriz. Hayatımızın çoğunda hedefimiz buydu ve gelecek sezon için olabildiğince iyi olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. ”

2021 sezonu için programın onaylanmasıyla birlikte Sorum, takımının “burada lise TVN’de oyunumuzu geliştirmeye ve geliştirmeye devam edecek. Ve umarım, yakında daha fazla güneye seyahat edebilir ve tekrar dışarıda pratik yapabiliriz. ”

Sorum, ekibinin genç yaşta dünyanın en iyi takımlarından biri olarak ortaya çıkmasının “inanılmazdı. Bu sporu yıllardır seviyoruz ve amacımız her zaman en iyisi olmak oldu. Ama rüyası olan o 12 yaşındaki çocuk olmaktan dünyada 1 numara olmaya kadar hala inanılmaz. Tüm yolculuk için inanılmaz derecede minnettarız. ”

Rio 2016 Olimpiyat Oyunlarından önce Ağustos 2016’da ilk kez birlikte oynadıkları 28 Dünya Turu’nda Sorum ve Mol, 10 altın madalya, 12 şampiyonluk maçı, 14 podyum yerleştirme ile 119-26 rekor (82.1 galibiyet yüzdesi) yakaladı ve 21 çeyrek final maçına çıktı.

Sorum ve Mol, 2018-2019 sezonlarındaki son 25 Dünya Turu etkinliğinde 107-22 maç notu (% 82,9) derledi. Bu koşu sırasında, Norveç çifti Avrupa devresinde dört şampiyonlukla 32-3’lük bir rekor yakaladı.

2016’da Sorum ve Mol, Ağustos sonunda Yunanistan’ın Selanik kentinde üst üste yedi galibiyetle 2016 Avrupa 22 yaş altı şampiyonluğunu ele geçirdi. Genel olarak, Sorum ve Mol, çiftin 163-32 maç puanıyla (% 83,6) 15 altın madalya topladığı 37 kayıtlı etkinlikte yarıştı.

FIVB Dünya Turu’ndaki en unutulmaz olaylar ve / veya maçlar sorulduğunda Sorum, “Cevaplaması zor bir soru. Gstaad (İsviçre), Itapema (Brezilya) ve Hamburg’da (Almanya) oynamayı seviyoruz, ancak Viyana Majors benim 1 numaralı etkinliğim olmalı. Ayrıca 2018’de Viyana’da Doppler (Clemens) ve Horst (Alexander) ile çeyrek finali bizim için inanılmaz derecede özel bir maç olarak hatırlıyorum. ”

Herhangi bir hayal kırıklığına gelince, Sorum, Hamburg’daki 2019 FIVB Dünya Şampiyonası’nda Alman Julius Thole ve Clemens Wickler’in yarı final gerilemesini listeledi. Sorum, “Üç pasör 2-1 (21-17, 16-21, 12-15) bir saatten fazla (70 dakika) sürdü,” dedi. “Kalabalık inanılmazdı. Ertesi gün geri döndük ve bronz madalyayı aldık. ”

Hamburg galibiyeti, Thole ve Wickler’in altı FIVB Dünya Turu maçındaki ikinci galibiyetiydi. Sorum ve Mol, bir ay sonra (10 Ağustos) Norveçliler iki setlik bir çeyrek final maçında Almanları mağlup ettiğinde bu gerilemeyi bir ay sonra (10 Ağustos) Avrupa Şampiyonası’nda aldı.

Pandemi nedeniyle bol bol boş zamanı olan Sorum, “genel olarak para yatırımı hakkında daha fazla şey öğrendiğini söyledi. Son zamanlarda hobim oldu, emlak şimdilik 1 numara. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here