Genel Haberler

Avrupa Tıp Komisyonu (EMC) sporcu beslenmesini masaya yatırdı

Avrupa Tıp Komisyonu (EMC) bu dönem için son genel toplantısını Lüksemburg Büyük Dükalığı’ndaki Avrupa Voleybolunun evinde yaptı.

EMC Başkanı Prof Dr Manfred Holzgraefe ve meslektaşları, geçen yıl düzenlenen beslenme ve hakemlerin sağlığına odaklanan birkaç web toplantısını takip ederek verimli bir gün paylaştılar. EMC üyeleri gelecekteki CEV yarışmalarının organizatörleri için ayrıntılı kılavuz ilkelerin sağlanması üzerinde yoğun bir şekilde çalışarak, beslenme özellikle ‘sıcak bir tema’ geliştirdiler. Bu belge, seçkin sporculara en üst düzeyde performans göstermeleri için doğru öğünlerin sağlanmasını sağlamakla birlikte kültürel alışkanlıklara ve özel ihtiyaçlara da dikkat edildiğinden emin olmak için birçok yararlı bilgi içermektedir.

EMC, 2019 ana etkinliklerindeki tıbbi operasyonları gözden geçirmenin ve 2020’de ortaya çıkanlara yönelik planlar yapmanın yanı sıra, anti-doping prosedürleri ve kontrolleri konusunda CEV’nin uluslararası sahnede oynadığı önemli rolü kabul etti. EMC, 2019 ana etkinliklerindeki tıbbi operasyonları gözden geçirmenin ve 2020’de ortaya çıkanlara yönelik planlar yapmanın yanı sıra, anti-doping prosedürleri ve kontrolleri konusunda CEV’nin uluslararası sahnede oynadığı önemli rolü kabul etti. Bu kapsamda CEV, Voleybol’un “temiz bir spor” un itibarını ve statüsünü korumasını sağlamak için tutarlı ve titiz protokollere sahip önemli bir aktördür.

EMC, uluslararası hakemlerin fiziksel durumunu izlemek ve yalnızca uygun olanların uluslararası ve özellikle de sahip oldukları en üst düzeyde görev alabileceklerinden emin olmak için artan stresle başa çıkmak için basınç ve stresle başa çıkmak için Avrupa Hakem Komisyonu (ERC) ile yakın işbirliğini sürdürecektir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu