Kar Voleybolu

Avrupa Turu Kar Voleybolu Beşiğine Geri Dönüyor

Bir kayak merkezi olan gerçek ve tartışmasız ‘Kar Voleybolu beşiği’ olan Avusturya’nın Wagrain-Kleinarl ve Flachau, Mart ayı sonlarında bir CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu durağına ev sahipliği yapacak!

Geçen yıl, Wagrain’deki yerel organizatörler, Coronavirüs pandemisi tarafından ağır bir şekilde kesintiye uğrayan bir kış sezonunda bu tür etkinlikleri arka arkaya gerçekleştirdi ve böylece çok ihtiyaç duyulan ve nihayetinde sadece oyuncuların uluslararası alanda rekabet etmesi için tek fırsatı sağlamıştı.

Bu yılki kadınlar ve erkekler Avrupa Turu etabı, Kar Voleybolu’nun on yıldan fazla bir süre önce doğduğu gerçekten ikonik bir ortamda 25-27 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. 2018’de düzenlenen tarihi, ilk Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonasında Wagrain’de yarışmakla ilgili hatıraları olan birçok sporcu ateşi kesinlikle yeniden ateşleyecekler.

Wagrain, Kar Voleybolu topluluğunun başka hiçbir yerde olmadığı kadar katalizör olduğunu kanıtladı. Bunu akılda tutarak, CEV, Avusturya Voleybol Federasyonu ve Chaka2 organizatörleri, Avrupa’nın dört bir yanından takımların, hevesli ve hatta daha köklü herhangi bir Kar Voleybolu oyuncusu için becerilerini ‘olması gereken yerde’ test etme fırsatını değerlendirmek isteyeceklerinden emin.

Wagrain’deki etkinlik, CEV oyunu büyütmek için tüm paydaşlarla yoğun bir şekilde çalışmaya devam ederken, Türkiye ve Ukrayna’daki önceki etapların ardından bu yılki Avrupa Turu’nda dördüncü etap olacak. 2016 yılında oynanmaya başlanan Kar Voleybolu, bugüne kadar oyunculardan, hayranlardan ve medyadan büyük ilgi gördü ve küresel sağlık krizinin getirdiği kısıtlamalara rağmen, Bu kış bir ulusal şampiyonaya veya ulusal tura ev sahipliği yapan Ulusal Federasyon sayısı çift haneli bir rakamla ulaşmakla çok etkileyici bir hızla büyümeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu