AvrupaGenel HaberlerManşet

Avrupa Voleybolu’nda Kritik Hafta

Avusturya’nın başkenti Viyana, 16 Ekim Cuma günü Avrupa Voleybolu açısından önemli bir güne tanıklık edecek.

Mevcut Başkan Aleksandar Boricic ve halen Estonya Voleybol Federasyonu Başkanı ve CEV Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Hanno Pevkur arasında CEV Genel Kurulu’nda amansız bir başkanlık yarışı gerçekleşecek.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun da desteğini alan Başkan Adayı Pevkur, seçimi kazandığı takdirde TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert’in CEV tarihinde ilk kez CEV Kıdemli Başkan Yardımcısı olacağını duyurmuştu.

Ayıca ülkemizden Pevkur’un listesinden seçime girecek adaylar ise şöyle:

CEV Yönetim Kurulu Üyesi (BOA) Bahar Mert
CEV Plaj Voleybolu Komisyonu (EBVC) Oğuz Değirmenci
CEV Kupa Komisyonu (ECC) Nilüfer Başak Shimonsky
CEV Antrenörler Komisyonu (ECOC) Ferhat Akbaş
CEV Hukuk Komisyonı (ELC) Çiğdem Dilek
CEV Tıp Komisyonu (EMC) Erdal Hancı
CEV Hakem Komisyonu (ERC) Aziz Yener
CEV Spor Organizasyon Kurulu (ESOC) Gizem Şara Altürk
CEV Üst Hukuk Komisyonu (LC) İsmail Coşkun

Geri sayım başladı ve artık seçime 4 gün var. Seçimin yaklaştığı ve adayların son kozlarını oynadığı seçim öncesinde başkanlığın güçlü adaylarından Hanno Pevkur önemli açıklamalarda bulundu. Pevkur; ‘Şu an Avrupa voleybolu için kritik bir zaman. Bulunduğumuz yolda devam edebilir ve diğer sporlara göre zemin kaybetme riskini alabiliriz; ya da geleceğimizi korumak için şimdi harekete geçebiliriz. Zaman değişiyor ve son dört yıldır CEV Başkan Yardımcısı olarak, şimdi CEV’nin yeni şeffaflık, adalet ve yenilik standartlarını modernize etmesi ve bunlara uyum sağlaması gerektiğine inanıyorum. Bunu yapmak için yeni bir liderliğe ihtiyacımız var. CEV ancak o zaman hükumetler, sponsorlar, taraftarlar ve medya için çekici bir ortak haline gelecektir; ancak o zaman sporumuzun ticari gücünü ve popülerliğini Avrupa çapında artırabiliriz. Daha iyisini yapabiliriz. Geleceğimizi korumak için şimdi harekete geçmeliyiz. Avrupa Voleybolu için gelecek şimdi.’ diyerek seçim ateşini alevlendi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu