Genel Haberler

Avusturyalı Yıldız Oyuncunun Ameliyatlar Sonrası Geri Dönüşü

Avusturyalı voleybol yıldız oyuncusu Paul Buchegger, birkaç diz ameliyatı geçirdikten sonra nihayet rekabete geri döndü. Bu yıl, Buchegger, voleybol efsanesi Andrea Giani’nin koçluk yaptığı ve şu anda elit İtalyan SuperLega’da yedinci sırada yer alan Leo Shoes MODENA’da oynanan 2021 CEV Şampiyonlar Ligi Voleybol D Grubu’ndaki maçta yer aldı.

Yukarı Avusturya’dan gelen 24 yaşındaki oyuncu, ulusal şampiyonaya kısa bir süre önce dönüş yaptı. “Tekrar oynayabildiğim için çok mutluyum. Geçen yedi ay benim için çok ama çok zor oldu, ama ondan önceki zaman da o kadar kolay değildi. Üç ameliyat geçirdiğim iki yıl, bu fazla oynamadığım anlamına geliyor ”diyor Buchegger.

Son ameliyatını 2020 Haziran ayının sonunda Roma’da oldu. “Rehabilitasyona tam gaz verdim. İki hafta önce, nihayet ikinci takımda 6’ya 6 antrenmanına başlayabildim. Ertesi Cumartesi ilk takımla ilk antrenman vardı ve Pazar günü bir maç için oradaydım. ”

Oyuncu geri dönüşünden açıkça memnun olsa bile, elbette yüzde 100 değil. Her şeyden önce, Voleybola geri dönmem gerekiyor. Benim için bu pratik olarak hazırlığın başlangıcı ”diye açıklıyor Buchegger. Her durumda, dizimi iyi hissediyorum. “Arada sırada hala ince ayarlamalar yapılıyor çünkü yük artık arttı, ancak bence dizim şu anda gerçekten iyi durumda ve ben de her zamankinden daha formdayım.”
Bu nedenle kendinden çok emin. “Modena’nın beni bu kadar iyi desteklemesine sevindim, sezonun geri kalanını dört gözle bekliyorum ve umarım birkaç kez daha oynayabilirim.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu