Genel Haberler

Ayazağa’da Kıbrıslı Misafirler

Bu hafta Ayazağa’da oynanan Eczacıbaşı Dynavit – Galatasaray HDI Sigorta karşılaşmasında yavru vatandan ziyaretçiler vardı.

Bir zamanlar Türkiye’de plaj voleybolunda boy gösteren Kıbrıslı antrenör Kemal Moral, İstanbul’u sık sık ziyaret ederek Efeler ve Sultanlar Ligini yakından takip ediyor. Plaj voleybolunda ve voleybol liginde KKTC’de sayısız şampiyonluk kupası kazanmış olan antrenör, gelecek nesillerin yetişmesi için gösterdiği çabalarıyla Kıbrıs’ta voleybolun gelişimine önemli katkılar sağlıyor.

Kemal Moral’in çalıştırdığı ve Kıbrıs’ta bu sezon şampiyonluğa koşan A Takım oyuncuları ve voleybol okulu  ile U14 ve U16 takımıyla birlikte Pazar günü İstanbul’u ziyarete geldi.
Birçok oyuncunun ilk İstanbul ziyareti olduğu için şehri tanımak amacıyla gezi yaptılar. Pazartesi günü Ayazağa’da oynanan Eczacıbaşı Galatasaray maçına davetliydiler. Maçtan sonra oyuncularla tanışan ve fotoğraf çektiren Kıbrıslı oyuncular ülkelerine unutulmaz anılarla döndüler.

 

 

 

Kıbrıs takımına İstanbul’da bulunduğu süre içerisinde, Çengelköy Voleybol takımı eşlik etti. Şube sorumlusu Alper Çokbilgin, kulübün otobüsünü Kıbrıs takımına tahsis etti. İki kulüp arasında başlayan dostluk ilişkisinin ilerleyen yıllarda artarak sürmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu