ManşetSultanlar Ligi

Aydın BŞ Belediyespor’dan G.Saray maçında anlamlı forma

Misl.com Sultanlar Ligi’nin 2. haftasında Galatasaray’ı konuk eden Aydın Büyükşehir Belediyespor, forması ile mesaj verdi.
Aydın temsilcisi yeni forması ile kadına şiddete dikkat çekti. Aydın Büyükşehir Belediyespor,  kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak için formasında simgesel bir logoya yer verdi. Aydın’ın Sultanları, aldığı her sayı ile şiddete ‘Dur’ diyecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi kadına karşı şiddete karşı toplumda farkındalık uyandıracak bir çalışmaya imza attı.

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU: “HER SAYI BİR ZAFER”

Sanat ve sporun iyileştirici gücüne inandıklarını ve bunu toplumun gelişimi için gerekli gördüklerini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Toplumsal sorunların çözümü için cesur ve kararlı olmak zorundayız. Kadına karşı şiddet bir toplumsal sorunumuzdur. Bunun önüne geçebilmek için özellikle caydırıcı hukuki yaptırımların alınmasını sağlamamız gerekiyor. Bu işin bir yanı, bir de farkındalık oluşturup şiddet olayı gerçekleşmeden önce önüne geçmeliyiz. Bunun için de eğitici faaliyetlerin yanı sıra, sanat ve sporun gücünü kullanmamız lazım. Bu çerçevede Aydın’ın Sultanları formalarında simgesel bir çalışma yaptı. Kentimizin gururu olan Sultanların aldığı her sayı, kadına şiddete karşı alınmış zafer olacaktır” dedi.

DHA

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu