ManşetSultanlar Ligi

Aydın Büyükşehir Belediyespor Karar Vermeli

Merhaba sevgili voleybol severler,
13 Kasım Çarşamba günü Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin 8. haftasındaki son maçta Aydın Büyükşehir Belediyespor ile Fenerbahçe OPET karşılaştı. Maçın teknik analizinden önce Anadolu’daki voleybol coşkusunun TRT Spor 2 aracılığı ile televizyondan tüm ülkeye bir kere daha gösterilmesi çok güzel oldu.

Maç ile ilgili düşüncelerime gelince;

Aydın Belediyespor:
1-Seyirci Anadolu’da bir başka heyecanla dolduruyor sahayı. Vestel Venus Sultanlar Ligi takımlarını ağırlamak coşkusu farklı, maç oynanırken de öyle fanatik tavırlar sergilemiyorlar.
2-Aydın Belediyespor, sakat Balkestien olmayınca iki yabancı ile ilk dört takımın rakibi olamaz.
Plak kilolarını atıp bir an önce form tutmak zorunda. Hücumda sadece Meryem ile bu seneki hedeflerini yakalamaları çok mümkün gözükmüyor.
3-Aynı şekilde pasör Ezgi de kilo probleminden kurtulmalı. Milli Takım için de gerekli bir oyuncu çünkü!
4- Aydın Belediyespor’un karar vermesi gereken bir konu var: Ya Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde takım dolduran yada hedefleri olan ,şehri- seyircisi ile bu yarışa giren bir şehir mi olacak ki şuan o konumdalar, ya hamle yapacaklar, ya spor olsun, ‘şehir temsil edilsin yeter’ diyecekler. Yine de güzel bir takım yapmışlar, başarılar.

Fenerbahçe OPET:
En çok sayıları kim almış? En skorer kim?
– Vargas…Mihajlovic…Kelsey…
Bu tüm sezon böyle geçecek.
Beni ilgilendiren ise bu tür maçlarda oyuna sokulacak Ceren, Fatma, Sıla, Beliz gibi oyuncuların maçta sorumlulukta alarak en skorer olmaları. Gerisi aynı cümlelerle ifade edilen maçlar olacak.
Vargas, Mihajlovic, Kelsey, Eda vurdu, şu kadar sayı aldı ve FB kazandı.
Bu şekilde geçen sezonlar ve gelişmeyen-yaşı geçen genç sporcular olarak kalacak 209-2020 sezonu da!

Saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu