Genel HaberlerManşet

Aydın’da hakemler bir araya geldiler

TVF Aydın Voleybol İl Temsilcisi Ali Köylüoğlu, yeni sezon öncesinde Aydınlı voleybol ulusal ve klasman hakemleriyle bir araya geldi.
Kahvaltılı toplantıda yeni sezon öncesinde yapılması planlanan çalışmaları, pandemi süreci ve sonrasındaki değerlendirmeleri ele aldı.

Aydın’ın en prestijli konaklama hizmetini sunan otellerden biri olan Lion Suıt&Rezidans Hotel’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda, Aydınlı 18 klasman hakeminden 13’ü yer aldı. Voleybol İl Temsilcisi Ali Köylüoğlu önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda, yeni sezon öncesinde yapılması planlanan çalışmalar konuşuldu. Pandemi sürecindeki sıkıntılar ve sorunlar da ele alınırken, İl Temsilcisi Köylüoğlu, federasyondan gelen ve bundan sonra gelecek olan tüm talimatlar doğrultusunda hareket edileceğini belirtti.

“HAKEMLERİN SEMİNERİ ONLİNE OLACAK”

Hakemlerin seminerleri, yeni sezon planlaması ve önceki sezonun değerlendirmesinin konuşulduğu toplantıda Voleybol İl Temsilcisi Ali Köylüoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın selamlarını ileterek başlayan Köylüoğlu, sezonu kupa maçlarıyla açacaklarını ifade etti.  Köylüoğlu,“Sezonu Sultanlar Ligi öncesinde kupa maçlarıyla açacağız. Müsabakaların hepsi şuanda seyircisiz oynanacak şekilde organize ediliyor. Bu konuda son durum bu şekilde.  Aslında genel olarak baktığımızda her şey soru işareti. Hep birlikte bekleyip göreceğiz. Gelişmeler oldukça biz de Aydın Voleybol İl Temsilciliği olarak gerek kendi sosyal medya hesaplarımızdan gerekse bire bir duyuru ve bilgilendirmelerimizi yapıyoruz. Daha önce 2 dönem kurs açtık. 110 tane aday hakemimiz oldu. Şimdi Aydınlı ulusal hakemlerimizin seminerleri var. 22 Ağustos’tan itibaren gruplar halinde seminerlere katılacak. Uzaktan eğitim şeklinde online gerçekleştirilecek” dedi.

“VOLEYBOLUN GELİŞMESİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ”

Aydın voleybolunun gelişmesi için mücadele verdiklerini belirten Köylüoğlu, “Ülkenin durumu belli. Biz takımlarımızın ayakta durması için mücadele ettik. Söke Voleybol bilindiği üzere ligden çekildi. Aydın Büyükşehir Belediyespor hem erkek, hem de bayanlarda lige katıldı. Söke’nin katılım haklarını Gençlik Hizmetleri Spor’a aldık. Bu pandemi sürecinden sonra 2 tane bayanlarda, 1 tane erkeklerde 2.Lig, Sultanlarda da Aydın Büyükşehir Belediyespor var. Kolay değil. Hem maddi hem de manevi anlamda büyük sorunlar ve sıkıntılar yaşandı. Pandemi süreci herkesi derinden etkiledi. Ama yine de elimizden geldiğince mücadelemizi veriyoruz. Aydın voleybolunun gelişimi hep birlikte sağlanıyor. Kurumlar, belediyeler, antrenör, yönetici, hakemler, basın, hep birlikte Aydın voleybolu için hizmet veriyoruz. Ben Aydın Voleybol İl Temsilciliği görevine ilk başladığımda bir bayan bir de erkek olmak üzere 2 tane voleybol takımı vardı. 4 oldu. Şimdi 3’e düştü. Takım sayımızı artırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“450-500 VOLEYBOL MAÇI OYNANDI”

Geçen sene voleybolda iyi bir ivmenin yakalandığını söyleyen Köylüoğlu son olarak, “Geçen sene 2.Lig ve Sultanlar Ligi hariç, 450-500 civarında voleybol maçı oynandı. Bu sezon ise 190 civarında maç oynandı. Pandemiden dolayı maalesef ligler ve birçok müsabakalar yarım kaldı. Voleybolu gerçekten çok özledik. Bakın meydanlara herkesin elinde voleybol topu ve oyun oynuyorlar. İnşallah bu süreçleri hep birlikte atlatıp yine eski günlere daha güçlü bir şekilde döneceğiz. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının son bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirilirken, klasman hakemleri ve Voleybol İl Temsilcisi Ali Köylüoğlu yaklaşık 1 saate yakın görüşme yaptı.

Kaynak: Spordokuz.com

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu