Dünya

Ayyüce Çağla Altıntaş Amerika’da

Karayolları Voleybol Takımı ile Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde oynayan Ayyüce Çağla Altıntaş, Amerika’ya transfer oldu.

NCAA’de (Ulusal Kolej Spor Birliği) yer alan 335 okul arasından, 53. Sırada yer alan Arizona State okulu ile anlaştı. Öğrenimine burada devam edecek olan Ayyüce, Arizona State Sun Devils voleybol takımı ile maçlara çıkacak.

2002 doğumlu orta oyuncu, bu transfer ile aynı zamanda okul derecesi olarak Türkiye tarihindeki en başarılı isim oldu.

Ayyüce, bu başarılı transfer sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu: “Bu zamana kadar beni her zaman destekleyen ve yanımda olan sevgili ailem sizleri çok seviyorum. Karayolları Voleybol takım başkanları sayın Kamuran YAZICI ve Yavuz AYDIN , bende emeği geçen başta Hüseyin Doğanyüz hocam ve Özkan Gönülaçar hocama geçmişte bana katkısı bulunan merhum Orhan hocama takım arkadaşlarım ve bütün Karayolları ailesine en içten dileklerimle sevgimi sunar teşekkür ederim. Arizona State ile imzalamam da çok büyük rol oynayan gece gündüz yanımda olan ve bu süreci benim için kolaylaştıran danışmanlarım Önder Malatyalı ve Emir Demirkıran’a çok teşekkür ederim. Güzel ülkemi ve Karayolları takımını öğrenim hayatımı sürdüreceğim Amerika’da en iyi şekilde temsil edeceğim.”

Voleybol Aktüel olarak ülkemizi temsil edecek Ayyüce’ye, eğitim ve spor hayatında başarılar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu