Genel HaberlerManşet

Aziz Yener CEV Hakem Komisyonu Toplantısına Katıldı

Türkiye Voleybol Fedarasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı ve aynı zamanda CEV Hakem Komisyonu (ERC) Üyesi Aziz Yener, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta düzenlenen yıllık toplantıya katıldı.

Zorica Bjelić başkanlığında bir araya gelen Avrupa Hakemlik Komisyonu (ERC), yıllık toplantısında yeni nesil seçkin hakemleri yetiştirmek, onların uluslararası sahnede görev yapmaları için mümkün olduğunca çok fırsat yaratmaya  çalışırken deneyimli hakemlerin sahip oldukları tecrübeleri genç hakemleri paylaşmalarına yönelik planlar üzerinde çalıştılar.

Pandemi sebebiyle 2020 ve 2021 yıllarından sonra 2022 yılı ile birlikte uluslararası yarışmaların tam olarak yeniden başlamasıyla yaşanan olumlu gelişmelerin de değerlendirildiği toplantıda hakemlerin görevlerinin daha elverişli ortalarda yerine getirilmesini destekleyici önlemler üzerinde de duruldu. Toplantıda Avrupa Sağlık Komisyonu (EMC) üyesi Dr Zoran Nikolovski de hakemlerin üst düzey maçlardan önce ve maç sırasında yaşadığı yaşadığı stres düzeylerini izlemek için EuroVolley 2021 sırasında yapılan bir çalışmanın sonuçlarını ERC üyeleriyle paylaştı.

Elde edilen sonuçlara göre ERC, çıkarılan dersleri uluslararası hakemlerin faydasına olacak gerekli çalışmaları yapma konusunda fikir birliğine vardı.

Toplantının sonunda tüm uluslararası hakemlerin mevcut sıralaması gözden geçirildi. Gerekli güncellemenin yanı sıra, CEV Yönetim Kurulu tarafından Şubat 2023’ün sonlarında yapılması planlanan bir sonraki toplantısında incelenecek olan ek teklifler hazırlandı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu