Dünya

Azzurri’ 2020 VNL için beş rakibini bekliyor

2015 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası Finali ve 2018 FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası Finalleri’ne ev sahipliği yaptıktan sonra PalaAlpitour başka bir dünya çapında voleybol etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazır:
Teknik direktör Blengini’nin “Azzurri” si 2020 VNL için beş rakibini bekliyor.

PalaAlpitour 1-5 Temmuz 2020 tarihlerinde FIVB 2020 Erkekler Voleybol Milletler Ligi’ne ev sahipliği yaptığında birinci sınıf voleybol Turin’e dönecek.

İtalya, VNL’nin üçüncü sezonunda dünyanın en iyi beş milli takımına karşı mücadele edecek. Torino, beş yıldır üçüncü kez uluslararası voleybolun başkenti olacak ve son zamanlarda 2015 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası Finaline ve 2018 FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonası Finallerine ev sahipliği yaptı.

VNL grup aşaması 22 Mayıs’ta başlayacak ve grup maçları dünyadaki voleybol hayranlarını daha da yakınlaştıracak. Arka arkaya beş haftadan fazla bir süre boyunca, 16 erkek milli takımı, final etabında ilk beşe girerek İtalya’ya katılmak için mücadele edecek.

Finallerin formatı basit: Her biri üç takımdan oluşan iki grup dört yarı finalisti belirlemek için mücadeleye sahne olacak.

Torino’daki PalaAlpitour Arena, Avrupa’nın en modern kapalı spor tesislerinden biri ve 13.000 koltuk kapasitesi ile antrenör Gianlorenzo “Chicco” Blengini liderliğindeki “Azzurri” yi ağırlamaya hazır.
Beş günlük uluslararası etkinlik için biletler Şubat ayından itibaren satışa sunulacak.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça Fᵒşöyle dedi:
Voleybolun bir kez daha Torino’ya dönmesinden çok memnunum. Tutkulu spor hayranları ile tüm dünyada ünlü bir şehir, İtalyan voleybol taraftarlarının yarattığı inanılmaz atmosferi zaten gördük. VNL, taraftarları eylemin merkezine koyan devrimci bir etkinlik ve erkekler finallerinin sporcular, antrenörler ve taraftarlar için unutulmaz bir deneyim olacağından şüphem yok.

RCS Sport CEO’su Paolo Bellino şunları söyledi:

“Voleybol, hem kadınlar hem de erkekler tarafından İtalya’da en çok tercih edilen sporlardan biridir ve İtalyan voleybol takımları uluslararası yarışmalarda en başarılı olanlardan biridir. Bu Olimpiyat yılında, Torino’da dünyanın en iyi takımlarını toplamak bizim için bir onur ve İtalyan hayranlarının Tokyo’daki altın madalya mücadelesinin öncesinde takımlarına destek olmaları için mükemmel bir ortam sağlayacak.

“Torino’da ve tüm Piemonte Bölgesi’nde voleybolun geniş bir hayran kitlesi var ve VNL beş heyecan verici gün boyunca tüm dünyanın dikkatini çekme potansiyeline sahip.

İtalya Voleybol Federasyonu (FIPAV) Başkanı Pietro Bruno Cattaneo şunları söyledi:

“İtalyan Voleybol Federasyonu, 2020 VNL Erkekler Finalleri’nin Torino’da yapılmasından çok memnun.  Eminim büyük Piemonte şehri ve PalaAlpitour Arena bu görevi üstlenecek: 2018 Dünya Şampiyonası’nın katılım ve atmosfer açısından inanılmaz başarısını hepimiz hatırlıyoruz. Sıcak karşılama ve organizasyon için dikkate değer bir etkinlikti ve 2020’de aynı başarıyı göreceğimizden şüphem yok. ”

Piemonte Bölge Valisi Alberto Cirio, Spor Faaliyetleri Milletvekili Fabrizio Ricca ile şunları söyledi:

“2020 Erkekler VNL Finalleri, Torino’ya elit düzeyde bir spor etkinliği getirecek ve İtalya’dan ve yurtdışından tutkulu hayranların yanı sıra dünyanın dört bir yanından üst sınıf sporcular toplayacak. Üst düzey spor, bölgemiz için önemli bir kaynaktır ve burada sadece taraftarlar için bir gösteri kaynağı değil, aynı zamanda yerel ekonomimiz için bir kaynak olduğu için, bu kalibrenin diğer birçok etkinliğini karşılamak için çalışmaya devam edeceğiz. ”

Torino Belediye Başkanı Chiara Appendino şunları söyledi:

“2020 VNL Erkekler Finalleri’nin Torino’da olacak olmasından gurur duyuyorum: PalaAlpitour’da Dünya Şampiyonası Final Six’e ev sahipliği yaptığımızdan bu yana iki yıldan az bir süre geçti ve vatandaşlarımın heyecan verici atmosferini ve coşkusunu açıkça hatırlayabiliyorum. Önümüzdeki Temmuz ayında da aynı şekilde hissedeceklerinden eminim. Torino, her zaman olduğu gibi, yaygın olarak tanınan bir spor kenti her zaman olduğu gibi, tüm takımlara ve taraftarlara mükemmel bir deneyim sunmak için çok çalışacaktır.
“Torino, geleceğe doğru bize eşlik eden sağlam toplumsal değerler tabanı sayesinde, yeteneklerin beslendiği ve büyük olayların tam potansiyeline ulaştığı bir yerdir. 2020 VNL Erkekler Finallerini mümkün kılacak birçok kişiye şimdiden teşekkür etmek istiyorum. ”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.