Genel HaberlerManşet

Baba, oğul ikisi de Uluslararası…

Baba eski uluslararası voleybol hakemi , oğlu uluslararası voleybol antrenörü.

Bayram Dikmentepe, ülkemizi  yıllarca dünyada başarı ile temsil etti. 2014 Yılında aktif hakemliği yaş sınırı sebebiyle sona erdi ve 2015 Haziran ayına kadar Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Üyesi olarak görev yaptıktan sonra sahibi olduğu antrenörlük belgesi ile kurduğu kulübün başına geçerek voleybolumuza yeni oyuncular yetiştirme gayreti içinde hizmet vermeye devam ediyor.  2001’de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Spor kulübünde küçük erkek ve yıldız kızlarda iki yıl Hires Spor Kulübü’nde voleybol şube direktörü ve antrenör olarak iki yıl görev yaptıktan sonra 2016 yılında İzmir Volley Spor Kulübü’nü kurdu.

Oğul Emre, 1993 İzmir, Balçova doğumlu.

Bucaspor ve Altay futbol spor okullarında başlayan spor hayatında voleybolla Arkas Spor altyapısında tanıştı. Lisanslı olarak oynadı ve daha sonra babası Bayram Dikmentepe’nin çalıştırdığı Dokuz Eylül Voleybol Spor Kulübü’ne devam etti.  Voleyboldan sonra  kulüp düzeyinde lisanslı olarak Dokuz Eylül Basketbol Spor Kulübü’nde ve Oluşum Spor  Kulübü’nde basketbol oynadı. Lise yıllarında yaşadığı bir takım sakatlıklardan ötürü sporu kulüp düzeyinde yapmayı bırakmak zorunda kaldı. Üniversite lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi  İşletme Bölümünde tamamladı ve kısa bir süre de Litvanya da eğitim gördü.

Üniversiteden sonra hala daha dönem dönem sürdürdüğü İngilizce çeviri işine başladı, bu dönemde antrenörlük hayatına babası Bayram Dikmentepe’nin başkanı ve aynı zamanda antrenörü olduğu voleybol kulübünde ona yardım ederek başladı ve Gaziantep’te açılan kursta antrenörlük belgesini de alarak resmi olarak antrenörlük kariyerine girmiş oldu.

Antrenörlük yaptığı dönemde Sloveya Planica ‘da açılan FIVB 2. Kademe Uluslararası antrenörlük kursuna katıldı ve başarı ile tamamlayarak uluslararası antrenör oldu.

Şu sıralarda babası ile kurmuş oldukları İzmir Voleybol Gençlik ve Spor Kulübünde voleybol antrenörlüğe devam ediyor ve birlikte geleceğe iyi birey, iyi sporcu yetiştirmek için çalışıyorlar.

Bayram Dikmentepe şuan 3.kademe voleybol antrenör belgesine sahip, oğlu Emre ise FIVB 2. Kademe Uluslararası voleybol antrenörü olarak kendilerine ait olan İzmir – Üçyol  Bahçelievler’deki  kulüplerinde  voleybol spor okulu, mini voleybol, midi, küçük, yıldız ve genç bayan takım kategorilerindeki sporcuları ile çalışmaları devam ediyorlar. Baba, oğulun, ülkemiz geleceği çocuklarımızın ve gençlerimizin spor kültürünü yaşamlarına katmak ve yetenekleri  doğrultusunda voleyboldaki hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için tüm enerjileri ve güler yüzleri ile mücadeleye devam ediyorlar. Bunu yaparken de ‘Her şey, ülkemizin geleceği  çocuklarımız ve gençlerimiz için. Onlara inanıyoruz, güveniyoruz’ diyerek voleybola hizmete devam edeceklerini belirtiyorlar.

Voleybol Aktüel olarak Dikmentepe ailesinin Türk Voleyboluna yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu