ManşetRöportaj

Bahar Toksoy Guidetti, Güneydoğu’nun başarılı bir kadın girişimini Canlı Yayında anlatacak

Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün deneyimli Milli Oyuncusu Bahar Toksoy Guidetti, tek bir dikiş makinesi ile başlayıp, bugün ülke çapında satış yapan büyük bir tekstil markasına dönüşen ARGANDE’yi, projenin destekçileri ile beraber UNDP Türkiye’nin Canlı Yayın Konuğu olarak anlatacak.
Canlı Yayın 15 Mart Salı günü UNDP Türkiye’nin Twitter sohbet odasında saat 21.00’de başlayacak.

Sosyal Sorumluluk alanındaki çalışmalarıyla takdir toplayan ve aynı zamanda Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu olan Bahar Toksoy Guidetti, bu akşam gerçekleşecek canlı yayın öncesi şu paylaşımı yaptı: ‘ Ünlü modacıların tasarımlarına Kilis’de kurulan atölyelerde hayat veren kadınları ziyarete gitmek, çalışma hayatına giren kadınların maddi ve manevi olarak kendilerini nasıl iyileştirdiklerini, üretim gücünün bir parçası olduklarında nasıl da özgüven kazandıklarını ve kendi ayakları üzerinde durabilmenin gözlerindeki ışıltısına tanıklık etmek öylesine heyecan vericiydi ki! Bu ilham kaynağı iş modelini, Argande için tasarım koordinatörlüğü yapan @haticegokceofficial ile birlikte anlatacağız.
Çünkü biz inanıyoruz ki, kadınların çalışma hayatında yer almaları en doğal hakkımız olmanın yanı sıra, ülkemizin ekonomik anlamda büyümesi ve güçlenmesi açısından da büyük önem taşıyor. Bekleriz.’ 

Resim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu