VİDEO HABER: Başarıya Tek Tek Ulaşmak

0
28

Güney Koreli voleybol süperstarı Kim Yeon Koung, kendisini anlatmak için aklına gelen sözler üzerine “Sevgi, güven, ruh, tutku, yıldız, umut, çaba, rüya, saygı ve tek ve tek,” dedi. son 10 yıldır.
Tek ve tek – ona bir T’ye uyan bir açıklama.
“Son 10 yılın deneyimleri, yoluma kılavuzluk eden bir ışık huzmesi gibidir. Milli takımda aktif olmak ve önde gelen denizaşırı liglerde oynamak sadece hayallerimin hedefi değil, uzun yolculuğumun yeni bir aşamasının başlangıcı.
“Geçtiğimiz 10 yılda herkesten daha sert ve güçlü bir şekilde ter döküyorum. Bu çabalar zorluklarla yüzleşmeme destek olacak ve karanlık yollarda bana rehberlik eden işaret ışığı olacak. ”
Kim, sıkı çalışmasını büyük başarılara dönüştürdü. Beş Asya Şampiyonası madalyası, üç Asya Oyunları madalyası, üç FIVB Voleybol Kulübü Dünya Şampiyonası madalyası, bir Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve birçok bireysel ödül kazandı. Şimdiye kadar iki yata imza attı ve 2021’de dört yılda bir üçüncü kez bekliyor.
Kim 32 yaşında hala sahada sağlam bir çalışma yapıyor, her zaman oyunun zirvesinde ve takım arkadaşlarına liderlik ediyor.
“En iyi kariyer başarım, arka arkaya üç Olimpiyat Oyununda olmaktır. Olimpiyatlar, her sporcu için bir rüya aşamasıdır. O rüya aşamasına ilk kez ulaşabilmek ve yarı finalde yer alabilmek büyük başarılardı. Madalya kazanamadım ama 1976’dan beri Kore için en iyi sonucu aldığım için mutluydum. Kore voleybol tarihinde bir ilk olan 2012 baskısının MVP’si olmak büyük bir onurdu.
“İlk Avrupa Ligi maçım olan 2011-2012 Şampiyonlar Ligi’ni hatırlıyorum. Takımda çok sayıda yıldız oyuncu olduğu ve tanınmış bir antrenörümüz olduğu için rüya takım olarak kabul edilen Fenerbahçe’de oynuyordum. Bu oyuncularla ve ekip çalışanlarıyla çalışmak büyük bir onurdu. Kulüp tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazandık ve aynı zamanda Asya voleybol tarihinde Şampiyonlar Ligi’nde MVP ödülü alan ilk oyuncuydum. ”
Kim, 17 yaşında anlık bir süperstar olmadı. Kariyeri, kendisini bugün olduğu yere götürmek için çok çaba sarf ettiği uzun bir birikimle başladı. Japonya yolculuğundan başlayarak 11 yıl yurtdışında oynadı, ardından Türkiye ve Çin’de birkaç görev yaptı. Heungkuk Life Pembe Örümcekler için oynamak için Kore’ye döndü.
“Son 11 yılda yabancı ülkelerde yalnız yaşamaktan iletişim güçlükleri, kültürel farklılıklar ve farklı yaşam tarzlarına kadar çok şey yaşadım. Her şeyin bana bağlı olduğunu öğrendim ve bir şeyi başarabilmek için katlanmam ve çaba göstermem gerekiyordu.
“Bu uzun süre boyunca çok deneyim kazandım ve fiziksel ve zihinsel olarak güçlendim. Ayrıca kazanma arzusunu ve daha iyi bir oyuncu olma dürtüsünü de geliştirdim.
“Bir şeyi başarmayı hayal eden herkes çok çalışmalı ve işler yolunda gitmese bile denemeye devam etmelidir. Çünkü bir hayale yaklaşmanın tek yolu bu. ”
Son beş yılda Zhu Ting ve Tijana Boskovic gibi yeni yıldızlar ortaya çıktı, ancak Kim sağlıklı rekabeti memnuniyetle karşılıyor ve kendi başlarına yıldızlar olarak onlara saygı duyuyor.
“Bu iki oyuncu (Zhu ve Boskovic) doğuştan gelen yeteneklerine göre harika performanslar sergiledi. İyi iş çıkardıklarında bile, şimdiki zamandan memnun olmazlar ve herkesten daha çok çalışırlar.
“” Sıkı çalış ve çok dene “demek kolay ama bunu eyleme geçirmek gerçekten zor. Sıkı çalışmak ve onu eyleme geçirmek bu oyuncuların en büyük gücüdür ve bu yüzden iyi oyuncular olarak kabul edilirler.
Ayrıca kendi milli takımlarının ve kulüplerinin ana smaçörleri olarak güçlü bir sorumluluk duygusuna sahipler. Puan toplayabilecek ve takımları için çok fazla sorumluluk taşıyabilecek ve önemli anlarda yüklerin üstesinden gelebilecek bir konumdadırlar. Bunları çok iyi yapan onlar ve bu da onları harika ve güçlü oyuncular yapıyor. ”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here