Genel HaberlerManşet

Başkan Cengiz’den Amatör Şubeler Açıklaması

GSTV’de yayımlanan “Başkan Özel” programına video konferans yöntemiyle bağlanan Mustafa Cengiz, sözlerinin başında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

“Biz hiçbir zaman amatörleri ikinci plana atmadık. Judodan atletizme, atletizmden satranca, tüm branşlara bakın, elimden geldiğince maçlara gitmeye çalıştım. Voleybol, basketbol… Bir iki branşa gidemedim, engelli branşlarımıza gidemedim, içimde ukdedir.”

“Biz amatörlerle ilgili gerçekçi bütçeler yapıyoruz. Abdurrahim Bey’in açıklaması ‘bence’ halindeydi. Biz, amatör sporların birçoğunu Türkiye’ye getiren kulüp olarak bunları kapatmamız düşünülemez. Biz onları, kendine yeter hale getirmeye çalışıyoruz.”şeklinde konuştu.

Mustafa Cengiz, amatör branşları kapatmalarının söz konusu olmadığını belirterek Abdurrahim Albayrak’ın açıklamalarında kapatmayı kastetmediğini anlattı ve şu ifadeleri kullandı:

“Hiçbir zaman amatörleri ikinci plana atmadık. Amatörlerle ilgili çok gerçekçi politikalar uyguluyoruz. Amatör sporların birçoğunu Türkiye’ye getiren kulüp olarak bununla övünüyoruz. Amatör şubeleri kapatmamız asla düşünülemez. Tam tersine bunları uzun vadede kendine yeter hale getirmeye çalışıyoruz. Altyapıya önem veriyoruz. Altyapıdan Türk gençlerinin yetişmesini, rol model olmasını istiyoruz. Bu futbol ve diğer bütün branşlar için geçerli. Hedefimiz bu. Amatörleri bırak kapatmayı tam tersine onlara hayali olmayan bütçelerle, Türk hocaları, Türk sporcuları hedef alan bir hale getirmeye çalışıyoruz. Tabii yabancı sporcular da olacak ama mali açıdan belli bir noktaya gelinceye kadar kendi yağımızda kavrulur hale getirmeye çalışıyoruz. Basketbol ve voleybolda bütçeyi düşürmemize rağmen başarımız daha önde. Her yıl ne harcandığı, hangi sırada olduğumuz ortada. 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarındaki yüksek kadro maliyetleri ile şu andaki maliyetimiz yarı yarıya ama bulunduğumuz sıralama daha yüksek. Bizim şansımız, basketbol ve voleybolda başantrenörlerimiz özverili çalışan, kaliteli insanlar. Onlara teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu