Genel HaberlerManşet

Başkan Üstündağ ‘Voleybolda doğru ebeveynlik ve aile modeli’ kliniğine katıldı

Türkiye’nin önde gelen sportif danışmanlık şirketi Shining Stars’ın ebeveynler için düzenlediği ‘Voleybolda doğru ebeveynlik ve aile modeli’ kliniği İstanbul’da gerçekleştirildi.
25 Ocak 2020 Cumartesi günü İstanbul Volley Hotel’de gerçekleştirildi.

Başak Koç’un moderatörlüğünde gerçekleşen kliniğe Reşat Yazıcıoğulları, Neslihan Denir Güler, Arda Coşkun konuşması olarak katılırken, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’da kısa bir konuşma yaptı.
Üstündağ konuşmasında ‘ Burada böyle bir organizasyonu görünce çok mutlu oldum. Biz bugün Tokyo’ya gidiyorsak siz velilerin sayesinde gidiyoruz. Sizler olmasaydınız o çocuklar olmazdı, o çocuklar olmasaydı bizler Tokyo’ya gidemezdik. Biz sadece burada aracılık yaptık. Sadece burada sizin bu özverinizin, sizin bu gayretinizin ve sizin bu çabanızın meyvelerini topladık. Sonuçta da Allah muvaffak etti ve Avrupa Finali oynadık. Tokyo’ya gittik. Bugün hedefimiz Tokyo’ya gitmek değil, Tokyo’da ne yapacağımız önemli. Bir sonraki olimpiyatı artık hiç düşünmeden, işte gelecekte sizlerin çocuklarınızın olimpiyatta olması, Dünya Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası’nda olması gerektiğini düşünüyoruz. Hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu organizasyonu yapan, katılan herkese de çok içten teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız ve böyle organizasyonlara katılmaya devam etmenizi arzuluyorum.’ dedi.

Konuşmacılardan Reşat Yazıcıoğlulları alt yapılarda antrenör oyuncu ilişkilerine değindi. Yazıcıoğulları konuşmacılar arasında yer alan Neslihan Demir Güler’i de güldüren bir anıyı anlatırken, ‘Neslihan’a 14 yasında senden bi b*k olmaz’ dediklerini hatırlattı ve alt yapıda aşamasındayken kimin oyuncu olup olamayacağına karar verilmesinin çok doğru olmayacağının üstünü çizdi.
Psikolog Arda Coşkun ebeveynlerin çocuklarına nasıl davranması gerektiğini anlatırken, Neslihan Demir Güler de Reşat Yazıcıoğulları’nın hatırlattığı sözler üzerine başarıya giden yolda dikkat edilmesi gereken konular hakkında kendi hayatından örnekler verdi.
Moderatör Başak Koç ise kendi hayatından örneklerle süslediği konuşmalarıyla toplantının interaktif olmasını sağladı.

Klinik sonunda Shining Stars Genel Müdürü Tunç Afşar ve Necla Esepaşa konuşmacılara günün anısına birer plaket takdim ettiler.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu