Avrupa

Bazen Bir Pasör, Bazen Daha Fazlası Nimir Abdel-Aziz

Genellikle voleyboldaki en iyi oyuncular erken ortaya çıkar. Kulüpler ve ulusal federasyonlar, bir sonraki Wilfredo Leon veya Isabelle Haak’ı bulmak ve geliştirmek için günün her saati çalışıyorlar. Hollandalı Nimir Abdel-Aziz’in farklı bir yolu söz konusu idi. Hollanda milli takımlarında ve ZAKSA Kędzierzyn-Koźle gibi üst düzey kulüplerde oynayan voleybolcu elit voleybola yabancı olmasa da, onu tanımayabileceğiniz bir konumdaydı. 2015-206 sezonundan önce Nimir Abdel-Aziz pasördü. Şimdi, sporun en güçlü hücum oyuncularından biri olarak, toplara kauçuktan yapılmış gibi vuruyor ve rakip blokçuları zor durumda bırakıyor. Ve daha iyi olmaya devam ediyor.

Nimir’in son sezonu bir film senaryosu gibi geçti. İtalyan liginin zirvesinde Wilfredo Leon ile mücadele etti ve Trentino’yu pasör olarak namağlup Şampiyonlar Ligi turnuvasına götürdü.

Son sezonda yeni bir formatla, İtalya ve Rusya’nın en iyi takımlarından bazıları Şampiyonlar Ligi’nin ilk turuna katıldılar. Bu, şimdiye kadar görülen en heyecan verici erken tur karşılaşmalarına neden oldu.

İlk turda Nimir ve takımı gerçekten çok iyi üç maç oynadılar ve ondan sonra çok daha iyi oynamaya başladılar.

Sakatlıklar ve hastalıklar nedeni ile Trentino, ilk tur turnuvasına giderken iyi bir durumda değildi. Takımın her iki pasörü de turnuva için müsait durumda değildi, bu yüzden bu rolü üstlenmek Nimir’e kaldı. Hollanda milli takımında geçirdiği zamandan beri pasör oynamamasına rağmen, Nimir 4. turun önemli ilk turnuvasında pasör olarak görev yaptı.

Nimir, kendisi için pasör pozisyonunun belki de oyundaki en zor pozisyon olduğunu düşünüyor, çünkü pasör her oyunda topa dokunmak durumunda. Antrenman yapmadan oynamak zorundaydı ve bu o kadar kolay değildi. Ama takım arkadaşları ona çok yardımcı oldu.

Alman Berlin Recycling Volleys, Şampiyonlar Ligi’nin temel takımlarından biri ve son on yılda Almanya Bundesliga’yı 7 kez kazandılar. Ancak Nimir ikinci maçın son setinde oynamamasına rağmen iki maçta 40 sayı ile oynadı ve Almanların onu durduracak veya onun kalitesinde bir oyuncusu yoktu.

Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Nimir, şimdiye kadarki en büyük engeli aşmayı başardı. İtalyan rakipleri Perugia ve bu sezon İtalya’nın en skorer ismi olarak tahtından indirdiği Wilfredo Leon’u.

 


İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu