Plaj Voleybolu

Beach-Liga Başladı

Beach-Liga’nın açılış günü geldi ve 13 Haziran Cumartesi günü Düsseldorf’ta mücadele başladı. Lig boyunca 30 günde 16 takım mücadele edecek ve Temmuz ortasında Final Four ile heyecan zirveye ulaşacak.

Kadınların yarışması 13 Haziran’da başlayacak ve Almanya’nın en iyi oyuncuları ve takımlarının takımların mücadele edeceği ilk tur yedi gün sürecek. Katılımcılar  arasında Victoria Bieneck ve Isabel Schneider, Kim Behrens ve Cinja Tillmann, Karla Borger ve Svenja Müller, Leonie Körtzinger ve Sarah Schneider, Sarah ve Lena Overländer, Leonie Klinke ve Lena Ottens, Melanie Gernert ve Sarah Schulz Antonia Stautz ve Leonie Welsch yer alıyorlar.

20 Haziran’dan itibaren, erkek takımlar mücadeleye başlayacaklar. Katılımcılar arasında; Alexander Walkenhorst ve Sven Winter, Jonathan Erdmann ve Theo Timmermann, Felix Glücklederer ve Jannik Kühlborn, Eric Stadie ve Benjamin Sagstetter, Dan John ve Milan Sievers, Georg ve Peter Wolf, Max Betzien ve Dirk Westphal’in yanı sıra Manuel Harms ve Richard Peemöller yer alıyor.

Kadınlar ve erkekler dönüşümlü olarak, tüm takımlar çift turlu robin sistemine göre oynayacak, böylelikle dört haftalık bir rekabet söz konusu olacak. Bu mücadelelerin sonunda, en iyi dört takım, sırasıyla 11 ve 12 Temmuz’da kadınlar ve erkekler için planlanan final four etabına katılacak. Sonunda ilk Beach-Liga’nın kazananları belli olacak.

Son zamanlarda, turnuva organizatörleri WWK Sigorta Şirketi ile önemli bir ortaklık sağladı. “Beach-Liga ile pandemide yeni bir format yarattık, bu çok fazla enerji ve gerçek ortak gerektiren bir format. Oyuncular, organizatörler ve ortaklarla, Plaj Voleybolu ve halk arasındaki algı yaratabilmek için yeni bir çağa başlıyoruz, bu da taraftarların sahada rekabet eden oyuncular ve takımlarla etkileşime girebilmelerini sağlıyor, ”diyor ortak girişimci ve Plaj Voleybolu oyuncusu Alexander Walkenhorst.

WWK Sigorta uzun zamandır spor ile ilgili bir şirket ve bu nedenle Plaj Voleybolu ailesi gibi güçlü bir topluluk için mükemmel bir ortak.

Dahası, Beach-Liga, tüm seyircilerin ve Plaj Voleybolu ile ilgilenenlerin bahis oyununa katılmalarına izin verecek ve imzalı oyuncu formaları gibi değerli ödüller dağıtacak. Etkinlik sırasında, Laureus Good for Sport Foundation ile işbirliği içinde çeşitli kampanyalar düzenlenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu