Köşe YazarlarıManşet

Benim Bildiğim Akif Başkan…

Değerli Voleybol Severler,

Tüm voleybol camiası gerek liglerin geleceği gerek şampiyonların belirlenmesi gerekse lig değiştirecek takımların belirlenmesi konusunda merak içinde…
Sarıyer Belediyespor, kadın voleybolu için çok önemli yatırımlar yapıyor. Birçok genç sporcuya üst düzey yarışma şansı veriyor. Düzgün, dürüst, seviyeyi düşürmeden hizmet ediyor voleybolumuza.

Tüm bu işleri yaparken Belediye ve Yönetim Kurulu’nun yanı sıra Kulüp Başkanı Hayrettin Dereli’nin de katkılarını unutmamak lazım.
Kulüp bugün yazılı bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuruda bulundu.

Bugün, Basketbol Federasyonu Başkanı ‘Ligleri Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında oynatıp, bitirmek istiyoruz’ şeklinde bir açıklama yaptı. Bu demektir ki Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da yarın veya öbür gün bir açıklama yapacaktır diye düşünüyorum. Başkan Üstündağ’ın son açıklaması “insan sağlığının öncelikli değerdir” şeklinde olmuştu. Dolayısıyla önümüzdeki sezon için her türlü kararın, coronavirüs etkisine göre alınacağını belirtmişti.

Voleybol camiasında sosyal medya üzerinden sıkça dile getirilen, finale kalan dört takımın Vestel Venus Sultanlar Ligi’ne alınarak devamı konusu, çok kolay bir karar değil bana göre. Olimpiyat Oyunlarının bir yıl sonra yapılacağını düşünürsek, liglerin normal zamanda bitirilmesi çok önemli. Çünkü, Milli Takımın Olimpiyat Oyunlarına hazırlık süresinin olması buna bağlı. Bunu unutmamak lazım. Yoksa 16 takımlı lig oynama imkanı her zaman var.

Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, hem Futbol, hem Basketbol Federasyonu Başkanlarından çok daha tecrübeli bir yönetici. Diğer branşların başkanları gibi açıklama yapmamasını buna bağlıyor ve çok da doğru buluyorum. Ben daha kendi sağlığımın ne olacağını bilmeden bunca insanın sağlığını etkileyecek bir kararı neye dayanarak alabilirler ki? Benim tanıdığım Akif Başkan, Türk Voleybolu adına en doğru kararı en uygun zamanda verecektir. Kulüplerimizin de bu karara uyup, mücadelelerini en güçlü şekilde yapmaları gerektiğine inanıyorum.

Bakalım gelecek günler neler getirecek.
Ülkemize ve dünyaya sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

Saygılarımla,

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu