Efeler LigiManşetUncategorized

Beş set sonunda gülen taraf Fenerbahçe

Fenerbahçe HDI Sigorta: 3 – Arkas Spor: 2
Salon: TVF Burhan Felek Voleybol Salonu
Hakemler: Erdal Akıncı, Metin Korkut/Gözlemci: Ümit Sokullu
Setler: 23-25, 27-25, 29-31, 25-22, 15-11
Süreler: 29′, 33′, 38′, 31′, 16′

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

FENERBAHÇE HDİ SİGORTA: Ulaş Kıyak, Wouter Ter Maat, İzzet Ünver, Emre Batur, Hidalgo Salvador, Oğuzhan Karasu (Ahmet Karataş, Caner Dengin, Ferhat Akdeniz, Oğulcan Yatkın, Hasan Sıkar)

ARKAS SPOR: Burak Güngör, Mustafa Koç, Adis Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Mustafa Cengiz, Jay Blankenau (Paulo Bravo, Caner Ergül, Marko Matic, Mirza Lagumdzija, Muhammet Kaya)

AXA Sigorta Efeler Ligi 14. haftasının önemli maçında Fenerbahçe HDI Sigorta, Arkas Spor’u konuk etti. TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan ve TRT Spor 2 kanalından naklen yayınlanan karşılaşmayı İstanbul Bölgesinden Uluslararası Voleybol Hakemi Erdal Akıncı ile Ulusal voleybol Hakemi Metin Korkut yönettiler. Karşılamanın gözlemciliğini ise Ümit Sokullu yaptı. Maçı TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Asbaşkan Ahmet Göksu, Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu, Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay’da izledi.
Maç, Elazığ ve Malatya’da yıkım ve can kayıplarına yol açan depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşu ile başladı ve karşılaşma boyunca salonda müzik çalmadı.

Ligde zirve mücadelesi yapan iki takımın maçı beklenildiği gibi çekişmeli ve zevkli geçti.
İlk seti konuk ekip kazandı.
İkinci sette Fenerbahçe setin ilk bölümünde geride olsa da setin sonunda 27-25 ile skoru eşitledi.
Üçüncü set ise baştan sona büyük çekişmeye sahne oldu. Bir Fenerbahçe, bir Arkas Spor öne geçti. Arkas Spor, 38 dakika süren seti 31-29 kazanarak maçta bir kez daha öne geçti.
Dördüncü sette ise üstün olan taraf Fenerbahçe idi. Sarı lacivertliler, teknik molasına 12-10 önde girdikleri setin son bölümüne de 20-19 önde girdi.  Etkili servisler ve file üstündeki başarılı savunma ve etkin hücumları ile seti kazanmayı başaran sarı lacivertliler skoru bir kez daha eşitledi. 25-22.
Beşinci sete Arkas Spor iyi başladı. Setin başında 4-1 öne geçen rakibini 5-5 yakalayan Fenerbahçe, saha değişiminde ise 8-7 geride olan taraftı. File üstündeki hakimiyetini tekrar sağlayan Fenerbahçe 1 ki5-11 ile seti kazanrak maçtan 3-2’lik galibiyet ve 2 puanla ayrıldı.

Fotoğraflar: Refik Keskin

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu